تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۳ ۱۰:۳۳:۴۶
کد مطلب:  644208
دومین نشست مدیران مدارس پیشتاز ترویج گفتمان سند تحول بنیادین
قطب های 3 و 4 شهر تهران

با حضور ، مددی ، مشاوروزیرآموزش و پرورش در اجرای سند تحول

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران  ، همایشی ، در روز سه شنبه مورخ 97/3/8 ، در راستای ترویج گفتمان سند تحول و (طرح 100 مدرسه الگو )، در اجرای سند تحول به منظور توانمند سازی مدیران ، متوسطه دوره اول و دوم و فنی و حرفه ای ، با حضور ، مددی ، مشاور وزیرآموزش و پرورش در اجرای سند ، روسای قطب های 3و 4 ، مدیران مناطق ( 8- 9- 10 11- 12- 13- 14 15- ) بهمراه اعضای شورای معاونین ، پروازی مقدم ، مشاورمدیر کل در اجرای سند تحول ، فیضی زاده مشاور مدیر کل ، به میزبانی ، مدیریت آموزش و پرورش منطقه 14 در سالن کنفرانس منطقه برگزار گردید . که در ابتدای جلسه ، خانم اجاقی ، ضمن خیر مقدم به میهمانان و مدعوین و قبولی طاعات و عبادات آنها ، مطالبی را با این عنوان که ، خدا را شاکریم  ، چنین توفیقی به ما  دست داده ، تا دومین همایش  در ارتباط با   سند تحول را برگزار کنیم ، آنهم در ماه رمضان ، که ماه پربرکتی می باشد .

اجاقی افزود: دیدگاه و نگرش مدیران مدارس ، نسبت  به سند  تغییر کرده است و عموم مدیران معتقدند  سند تحول دست یافتنی است  و آنقدر هم که فکر می کردند مشکل و سخت نیست . و می تواند در مدرسه اجرا یی شود. وامیدواریم ،  دغدغه مقام معظم رهبری در اجرایی شدن سند تحول بنیادین کاهش یابد .  در ادامه جلسه ، پروازی مقدم ، با تشکر از میزبانی مدیریت آموزش و پروش  منطقه 14 در برگزاری این جلسه ، اشاره ای به اهداف این برنامه نمود . مشاور مدیرکل افزود: در شهر تهران ترویج گفتمان سازی  سند تحول بنیادین ایجاد و مطرح شده . و رویکرد خود اندیختگی در تعدادی از مدارس توسط مدیران علاقمند ، در اجرای سند تحول ، رخ داده است  .  و ما امروز ،  با تشکیل 20 شورا در این راستا ، که 2 شورای  آن در اداره کل مستقر می باشد ،  در قالب (طرح 100 مدرسه الگو  ) اقدامات و فعالیت هایی  را انجام داده ایم و  در جهت ارتقای  اجرایی شدن سند تحول براساس ، 6 ساحت تربیتی با رویکرد تعاملی ، معنایی و ارزشی ، در تقویت مدیران مدارس ، با هدف گزاری  ، مشخص  گام برمی داریم . که اگر این نگاه ارزشی و معنایی رخ دهد قطعا باور درونی  ایجاد  میشود  و باعث خواهد شد ، مدیران مدارس سند تحول را یک نیاز مبرم بدانند .و دقیقا ، سند تحول با هدف گزاری که در نظام تربیت دارد منطبق با تربیت نوین می باشد با اجرای سند ، نگاه درون مدرسه ای  در ترویج تربیت ، تقویت خواهد شد . امروز ما در شورای عالی در خصوص تصویب زیر نظام ها ، مصوباتی را گرفته ایم .  پروازی مقدم  اشاره کرد: ما ، پس از بررسی های میدانی از مدارس  مشمول این طرح  ، به 50 چالش رسیدیم و آنها را شناسایی کردیم  که می تواند مانع اجرایی شدن سند تحول  در مدارس  شوند  .

وی افزود: جلسه امروز با همین رویکرد باید حرکت  کند و توانمند سازی و تقویت شود . در ادامه جلسه  ، مددی ، مشاور وزیر در اجرای سند تحول ، ضمن عرض تقدیر و تشکر از میزبانی منطقه 14 در برپایی این همایش و قبولی طاعات و عبادات مدعوین ، مطالب خود را با مطرح کردن دو سوال آغاز نمود ، اول اینکه ، آیا سند تحول به طور مستقیم ، توسط مدیران قابل اجرایی هست یا نه ؟ دوم آیا سند تحول می تواند به سوالات شما به عنوان مدیر مدرسه ، در تامین نیاز های شما پاسخ دهد ؟ و اعضای جلسه ،  با بحث و گفتگوی های متفاوت و بیان چالش ها ،  تهدید ها و فرصت ها به سوالات پاسخ دادند و هر کدام دریافت ها ی خود را مطرح کردند و به این نتیجه رسیدند که  ، اجرایی شدن  سند تحول  در مدارس می تواند با توانمندسازی مدیران  انجام شود و پاسخی به سوالات و نیازهای آنها باشد درصورتی که باور پذیری در مدیران  تقویت شده و لذا  سند نیازمند یک  نقشه راه می باشد  در ادامه مددی ، اشاره کرد ، سند تحول ، مدیر مدرسه را همه کاره  نمی داند بلکه او را  به عنوان راهبر و  هماهنگ کننده  در ارکان اصلی مدرسه می شناسد   می داند و مدیر  نمی تواند سلیقه های شخصی خود را اعمال کند  ،  سند تحول قدرت پاسخگویی به سوالات شما را می دهد و در نظام فکری شما کمک بسزایی است .هر مدیر مدرسه فلسفه تعلیم و تربیتی که خود، عامل اوست را بداند .   مدیر باید فلسفه وجود مدرسه را بداند، چون او کارگزار مدرسه است .در ادامه  مددی ، در خصوص نقش  مهم معلم و  خانواده در سند تحول  ، اهمیت دادن  به زبان و ادبیات فارسی  به عنوان یکی از مطالبات  مقام معظم رهبری  ،  این که مدرسه محل تجربه های  تربیتی و محل زندگی است . نقش ماموریت  معلم و مدیر  در سند تحول ،  و مدرسه در افق 1404 و چشم انداز  آن  ، مطالبی را بیان کرد . وی در پایان   با اشاره 131 راهکار ، تعدادی از این راهکارها ،  درباره زیر نظام ها در نیروی  انسانی ،  راهکارها در  برنامه درسی ، حوزه مالی و اقتصادی ، فضاهای آموزشی ، در حوزه راهبردی مدیریت و مجموعه فعالیت هاو اقدامات در مدارس  ، توضیحاتی را بیان نمود .

به اشتراک بگذارید :