تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۳ ۱۲:۰۳:۱۰
کد مطلب:  644228
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل
امام خمینی (ره) حقیقت همیشه زنده تاریخ است

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به یک جمله از مقام معظم رهبری که فرمودند، " امام خمینی (ره) حقیقت همیشه زنده تاریخ است" گفت: این جمله نشانگر این است که امام خمینی ره به تاریخ نپیوسته و حضورش ساری و جاری می باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، احمد ناصری در مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی ره که به همت کانون بسیج فرهنگیان و معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل برگزار شد، با اشاره به تاثیر آرمان های امام خمینی (ره) در اندیشه نسل جوان اظهار داشت: نسلی که امام در سال 42 با اندیشه های استعمار ستیزی تربیت کرد، همان نسلی بود که در سال 57 انقلاب تاریخی ایران را به ثمر رساندند.

ناصری در بیان مقام برجسته امام، اذعان داشت: عمق شخصیت امام خمینی ره بر دشمنان انقلاب پوشیده نیست بطوریکه به دفعات بدان اعتراف کرده اند.

وی در ادامه با عنوان اینکه رحلت امام خمینی مصیبتی گران سنگ و ضایعه ای دردناک برای ملت ایران بود، اظهارداشت: عظمت و شکوهی که ملت در مراسم تدفین آن بزرگوار به نمایش گذاشتند، در تاریخ کشور ایران ماندگارترین واقعه ای بود که روی داد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با ستودن درایت و دوراندیشی اما م راحل گفت: عمق دوراندیشی و آینده نگری امام را باید در فروپاشی کمونیسم درک کنیم که فرمودند: " من صدای شکستن استخوان های کمونیسم را می شنوم" و بعد از مدتی شاهد فروپاشی این نظام در شوروی سابق شدیم.

احمد ناصری با اشاره به اینکه دوراندیشی امام تنها به دوران وی ختم نمی شود بلکه دوران پس خود را نیز تحت تاثیر قرار می دهد، اظهار داشت: عینی ترین شاهد بر این ادعا انتخاب مقام معظم رهبری بعنوان رهبر جامعه اسلامی پس از خود بود که جزو بارزترین ویژگی های شخصیتی امام می باشد.

معاون سیاسی سپاه اردبیل نیز در این مراسم گفت: هم‌اکنون در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم؛ باید گفت انقلاب ما در چهل سال گذشته با عنایت الهی در برابر دشمنی‌ها ایستادگی کرده است و بدون تردید ادامه حرکت ما در این مسیر تنها با همراهی امام و پرچم‌دار به‌حق ایشان مقام معظم رهبری است.

رضا قاسمیان ادامه داد: انقلاب ما در حالی چهل ساله شد که دشمنان بر این باور بودند که انقلاب اسلامی با اندکی فشار ساقط می‌شود و به تاریخ می‌پیوندد، به‌همین علت به حرکت درآمدند تا ملت ما را از پای درآورند اما امروز  در نقطه‌ای قرار داریم که دشمنان به‌شدت نگران هستند که امواج انقلاب امام راحل در جهان گسترش پیدا کند.

قاسمیان در ادامه سخنان خود به تشریح نظریه مرکز پیرامون غرب پرداخت و گفت: طبق این نظریه چند کشور مستبد در جهان به عنوان مرکز و ۲۰۰کشور بقیه نیز پیرامون این چند کشور و به صورت کاملا منفعل روزگار سپری می‌کنند.

وی به اصل و اساس قاعده نظریه مرکز پیرامون پرداخت و تصریح کرد: طبق این نظریه کشور‌های پیرامون موظف هستند مواد خام تولیدی خود از نفت تا طلا و مواد معدنی را به صورت دست نخورده به مرکز انتقال داده و تنها کالا‌های مصرفی مورد نیاز خود را به بهای گزاف دریافت کنند.

معاون سیاسی سپاه اردبیل تصریح کرد:: طبق این قاعده هر کشوری که سعی در دست یابی به تکنولوژی و استفاده از مواد خام باشد مجازات و تنبیه خواهد شد.

رضا قاسمیان به تشریح مسائل نظام لیبرال سرمایه‌داری پرداخت و اشاره کرد: در این نظام همه به دنبال سود و منافع خود هستند بطوریکه در این راستا مسیر سود نیز از محیط پیرامون به سمت مرکز در حال سر ریز است.

قاسمیان در ادامه سخنان خود به علت دشمنی استکبار جهانی با انقلاب اسلامی پرداخت و با بیان اینکه انقلاب ایران قاعده مرکز و پیرامون را به هم زده است، گفت: به همین دلیل کشور‌های مستکبر همه توان خود را جمع کرده اند تا با ترفند‌های مختلف جلوی پیشروی تفکر انقلاب اسلامی را در جهان بگیرند و در این راه نیی به انواع توطئه‌ها دست زده اند.

 

به اشتراک بگذارید :