تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۴ ۰۷:۰۸:۱۶
کد مطلب:  644300
سرپرست آموزش و پرورش خراسان جنوبی مطرح کرد:
انقلاب اسلامی تداوم بخش راه رسالت و ولایت

سرپرست آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: هدف انقلاب اسلامی ملت ایران به رهبری امام خمینی زمینه سازی برای حکومت صالحان و تحقق بخشیدن به آرمان های پیامبر اسلام(ص) و ائمه اطهار (ع) در تداوم مسیر رسالت و ولایت است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی؛ علی اصغر موسوی کیا ظهر امروز در مراسم سوگ خورشید که به مناسبت ارتحال امام، شهادت حضرت علی(ع) و لیالی قدر در محل نمازخانه این اداره کل برگزار شد، اظهار کرد:عزت و اقتدار امروز ایران اسلامی به برکت امام راحل، رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، خون شهدا، جانبازان،ایثار گران و مقاومت ملت ایران است.

وی، از 14خرداد به عنوان پیوند ناگسستنی ملت ایران با انقلابشان یاد کرد و ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) یک انقلابی به تمام معنا است که مهر بطلانی بر ابهت پوشالی آمریکا زده و امروز در انظار مستضعفین جهان به عنوان  نماد مبارزه با استکبارو زیاده ‌خواهی‌های آمریکا و ایادی‌اش شناخته می شود.

سرپرست آموزش و پروش خراسان جنوبی؛ از پیوند و دلدادگی ملت قهرمان ایران به امام خمینی به حبل المتینی یاد کرد که هر گاه در سختی ها و کارشکنی های دشمنان به آن مدد جستند، سربلند و پیروز بیرون آمدند

این مقام مسئول در آموزش و پرورش خراسان جوبی با بیان این که انقلاب اسلامی میراث امام خمینی(ره) است که هم اکنون با رهبری امام خامنه ای همچنان جریان دارد، تصریح کرد: این انقلاب انقلابی است که امواج شگفت‌انگیزی را در جهان اسلام به جریان انداخت تا جایی که هنوز هم در فضای بین‌المللی بازتاب دارد.
موسوی کیا با اشاره به تقارن دو حادثه عظیم و تلخ ارتحال امام با ایام شهادت امیرمومنان، حضرت علی (ع) و لیالی پرفیض قدر، یاد آور شد:امام(ره) با تأسی از امیر مومنان از هرگونه فرقه‌گرایی در اسلام اجتناب کرد و نیروی تازه‌ای به دین بخشید. وی، با گام نهادن در مسیر عدالت علوی، به مردم مستضعف جهان در همه ادیان و اقشار جامعه امیدواری داد.

وی، با اشاره به لیالی پر فیض قدر پالایش وجودی و نگاشتن نسخه درست زندگی دو عمل مهم در شب های قدر دانست ویاد آور شد: در واقع شب قدر شب نگارش خود انسان بر اساس پاک کردن اشتباهات گذشته و تلاش برای بازسازی آینده است.

به اشتراک بگذارید :