تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۴ ۰۸:۱۸:۱۸
کد مطلب:  644313
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
امام خمینی (ره) اندیشه اسلام ناب را مطرح کرد

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: امام خمینی (ره) در مقابل لیبرالیسم و سوسیالیسم، تفکر جدید و راه سومی با عنوان عدالت الهی و تفکر اسلام ناب را مطرح کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «عسکری نیکزاد» در مراسمی که به مناسبت رحلت امام خمینی (ره) در اداره کل آموزش و پرورش مازندران برگزار شد، با اشاره به ایام و مناسبت‌های نیمه خرداد و لیالی قدر ضمن سخنان کوتاهی در جمع کارکنان این اداره‌کل، همکاران را  به مطالعه در تاریخ اسلام و تفکر فراخواند.

وی با اشاره به مناسبت چهارده خرداد و رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: در دورانی که دو تفکر عمده در سیاست و اقتصاد دنیا لیبرالیسم و سوسیالیسم بود که هرکدام تبعات و نتایج منفی  بسیاری ازجمله توسعه و تعمیق شکاف طبقاتی در جوامع لیبرال و تمرکز مدیریت در سیستم‌های سوسیالیستی داشتند و همچنین در شرایطی که این فکر تبلیغ می شد که راه سومی وجود ندارد، امام خمینی (ره) تفکر جدید و راه سومی با عنوان عدالت الهی و تفکر اسلام ناب را مطرح کردند که نه لیبرالیسم بود و نه سوسیالیسم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران افزود: این تفکر جدید، در میان مردم ایران و ملل مستضعف جهان گسترش یافت و امید زیادی را برانگیخت و اگر امروز نقطه ضعف یا اشکالی دیده می شود نه به تفکر الهی امام که در مدیران و مجریان است و ما باید به سهم خود در این مسیر گام برداریم.

نیکزاد سپس به پانزدهم خرداد اشاره کرد و این روز را نقطه آغاز انقلاب ایران دانست و گفت: در دورانی که شاه خود را قدرت مطلق می‌دید و به تصور خود به انجام اصلاحات دست برد، امام خمینی در سخنرانی های خود این اصلاحات و طرح مصونیت کنسولی یا کاپیتولاسیون را زیر سوال برد و توسط ساواک دستگیر شد، این اقدام موجب خشم مردم انقلابی شد و آتش قیام برعلیه طاغوت را روشن کرد، قیامی که به شدت سرکوب شد و مردم بی‌گناه  به خاک و خون کشیده شدند. حجم سرکوب و تعداد شهیدان به اندازه ای بود که امام فرمودند من برای همیشه این روز را عزای عمومی اعلام می‌کنم و بر همین اساس این روز، نقطه آغاز انقلاب است.

وی در ادامه به ایام ضربت خوردن و  شهادت امام علی (ع) و لیالی قدر پرداخت و با تأکید بر این نکته که امیرالمومنین، اعتبار عدالت است و بعد از شهادت، در واقع دین از مسیر اصلی خود خارج شد، گفت: ضربه ای که به فرق امام اول شیعیان وارد شد در حقیقت ضربه به دین بود و امیدواریم همواره در مسیر مورد نظر این امام همام حرکت کنیم و از بهره‌های معنوی شب های قدر که شب های نزول قرآن است فیض ببریم.

به اشتراک بگذارید :