تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ ۰۹:۵۴:۴۶
کد مطلب:  644367
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان:
از ظرفیت جوانان و بانوان به خوبی در آموزش و پرورش بهره خواهیم گرفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان، رضا زینی وند مقدم در دیدار با جمعی از جوانان فعال سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استان بر بهره مندی از ظرفیت علمی و عملی جوانان و بانوان در آموزش و پرورش لرستان تاکید کرد. مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در این جلسه با تسلیت شهادت مولی الموحدین امیرمومنان علی علیه السلام و با اشاره به سالروز رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب در 14خرداد، قیام ۱۵ خرداد و انتخاب های متعدد حماسی و سرنوشت ساز در این ماه، خرداد را ماهی سرنوشت ساز در تاریخ معاصر انقلاب اسلامی خواند که سرنوشت نظام کشور و ملت ایران با آن گره خورده است.

وی لرستان را سرزمین مفاخر و استعدادها دانست و گفت: دغدغه اصلی در آموزش و پرورش تربیت نسل نو فارغ از سیاسی‌کاری است و بنابراین بایستی آموزش و پرورش را از وادی سیاست زدگی، باندبازی، گروه گرایی که می‌تواند بزرگترین آسیب را به تعلیم و تربیت بزند، دور کرد.

زینی وند مقدم خاطرنشان کرد: مسیر درست توسعه استان از آموزش و پرورش می گذرد و برای تحقق توسعه در استان بایستی به آموزش و پرورش بیشتر توجه شود.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با بیان اینکه فعلا جابه‌جایی افراد اولویت کاری وی نیست گفت: بنا داریم که با مطالعه و بررسی دقیق و عمیق بر اساس خط مشی های نظام و اسناد بالادستی به ویژه سند تحول بنیادین، سیاست های دولت تدبیر و امید و برنامه‌های نظارتی با توجه به ظرفیت ها و شرایط لرستان برنامه و چارچوب هایی با نگرش مدرسه محوری تدوین کرده و به عنوان نقشه راه استفاده کنیم.

زینی وند مقدم افزود: درب اتاق مدیریت آموزش و پرورش در تمامی شهرستان ها و مناطق لرستان به روی همه باز است و ملاک عملمان در انتصابات نیز همان چارچوب نظام، برنامه های دولت تدبیر و امید، کارآمدی، شایستگی و دلسوزی نسبت به تعلیم و تربیت خواهد بود و برای انتخاب افراد نیز شکل قانونی و اداری به طور دقیق بایستی رعایت شود. وی بر استفاده از ظرفیت بانوان و جوانان توانمند و نخبه تاکید کرد و گفت: چند نفر از جوانان و بانوان را به عنوان مشاور انتخاب خواهم کرد و به مدیران آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق اعلام کرده ایم که در شورای معاونین خود یک بانو و یک جوان حضور داشته باشند.

زینی وند مقدم با بیان رزومه از فعالیت‌های سیاسی و اجتماعی در دوران نوجوانی و جوانی خود گفت: جوانان از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و بایستی فرصت قرار گرفتن این قشر در جامعه فراهم و آنان را در کنار مدیران پرتجربه قرار دهیم .

وی جوانان را با داشتن شاخص‌هایی همچون شجاعت،صراحت، صداقت، عدالت‌طلبی، آرمان‌خواهی و... موتور محرکه کشور خواند و گفت: تدبیر و تعقل جوانان اگر با اندوختن تجربه همراه گردد موجب تحول می‌شود و نمود عینی این مسئله را بارها در شرایط مختلف کشور چه در پیروزی انقلاب اسلامی،چه 8 سال دفاع مقدس و در دیگر صحنه های مختلف اجتماعی سیاسی فرهنگی ورزشی و علمی دیده ایم.

زینی وند مقدم در ادامه با تاکید بر بهره‌مندی از ظرفیت تمام نمایندگان لرستان در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در کمیسیون های مهم مجلس نقش کلیدی برعهده دارند و بر این اساس سعی می کنم از پتانسیل و توانمندی آنان در جهت اعتلای آموزش و پرورش استان به خوبی بهره بگیریم.

زینی وند مقدم خاطرنشان ساخت تلاش خواهم کرد با حفظ استقلال آموزش و پرورش در چارچوب سیاست‌های دولت تدبیر و امید، مقام عالی وزارت و مدیریت ارشد استان با نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی تعامل سازنده داشته ایم چرا که اعتقاد داریم چنانچه عملکرد مدیران رضایت بخش باشد و امور مردم به خوبی توسط دستگاه انجام شود خیلی از مراجعات مردم به نمایندگان کاهش یافته و این عزیزان با فراغ بال به دیگر مسائل مهم استان خواهند پرداخت.

در ادامه این جلسه برخی از جوانان فعال سیاسی، اجتماعی و فرهنگی استان به بیان دیدگاهها و نظرات خود به منظور پیشبرد برنامه های آموزش و پرورش در استان پرداختند.

 

به اشتراک بگذارید :