تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ ۱۱:۰۴:۲۸
کد مطلب:  644372
نماینده کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری در جمع کارکنان اداره کل آموزش و پرورش:
امام راحل، یک مربی بزرگ و انسان خودساخته بود

آیت الله محمود محمدی عراقی در جمع کارکنان اداره کل آموزش و پرورش کرمانشاه گفت: امام راحل قبل از اینکه یک رهبر سیاسی و اجتماعی باشد، یک مربی بزرگ و انسان خودساخته بود و اگر توانست بسیاری از معادلات دنیا را تغییر بدهد، به این دلیل بود که قبل از هر چیز خود را تغییر داده بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش، نماینده کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری  ضمن پیوند مباحثش با اخلاق و معنویت ادامه داد: قرآن نیز هدف خلقت را تربیت انسان می داند. در این کلام الهی ، انسان دارای دو بُعد الهی و مادی است. طبیعی است که بُعد مادی، انسان را به ظواهر زندگی مشغول می کند. این ظواهر انسان را غافل می کند که «هدفش در زندگی دنیایی چیست؟ پرسش هایی تکان دهنده به قول مولانا که می گوید:« از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود؟و...»

وی اظهار داشت: پاسخ به این سوالات آرامش ویژه به انسان می دهد. این گونه سوالات را علوم تجربی پاسخ نمی دهد.  یکی از ماه‌هایی که انسان را از وابستگی های شدید مادی رها می کند تا سراغ پرسش های بنیادین معنوی برود، ماه مبارک رمضان است. اینجاست که انسان باید پا بر روی نفس خود بگذارد تا به خدای خود برسد.

آیت الله محمود محمدی عراقی در پایان با برشمردن فضایل اخلاقی و انسانی ائمه‌ی اطهار سلام الله علیهم و پیوند مباحثش با آموزه های عالی انسانی به نمونه ی اعلای انسان الهی اشاره کرد و گفت: انسان نیاز دارد خود را پالایش کند . به زهد و به پارسایی برسد. حضرت امیر المومنین (ع) مصداق بارز یک انسان کامل است که از خواسته های مادی دل بُرید تا به دریاهای معنویت برسد.

در این نشست معنوی، دکتر مجید یزدان‌پناه مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه نیز با برشمردن فضایل اخلاقی امام علی (ع) و گرامیداشت یاد امام راحل(ره) به فلسفه تربیت دینی در آموزش و پرورش پرداخت.

به اشتراک بگذارید :