تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۵ ۱۲:۳۲:۵۱
کد مطلب:  644377
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمانشاه تشریح کرد:
شرایط ثبت نام دانش‌آموزان دوره ابتدایی در سال تحصیلی جدید

ناهید فضلی با اشاره به شرایط سنی دانش آموزان پایه اول ابتدایی برای ثبت نام تصریح کرد: تمامی متولدین نیمه دوم سال 1390و نیمه اول سال1391و یا قبل از آن به شرط آنکه سن آنها ازحداکثر سن مقرر در آئین نامه اجرایی مدارس (ماده36) بیشتر نباشد و منحصراً متولدین روز اول مهرماه1391 می توانند سال تحصیلی98-97 درپایه اول ابتدایی ثبت نام کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، معاون آموزش ابتدایی استان گفت: 33 پایگاه سنجش نوآموزان در سطح استان آماده فعالیت است و پیش بینی می‌شود در سال تحصیلی پیش رو بیش از یکصد و هفتاد و چهار هزار  نفر دانش آموز در پایه اول تا ششم خواهیم داشت که از این تعدادبیش از سی و یک هزار نفر در پایه اول مشغول به تحصیل خواهند شد. زمان ثبت نام پایه اول ابتدایی، از اول خرداد ماه آغاز شده و سایر پایه های تحصیلی پس از ارزشیابی پایانی نوبت دوم آغاز خواهد شد .

ناهید فضلی با اشاره به شرایط سنی دانش آموزان پایه اول ابتدایی برای ثبت نام تصریح کرد: تمامی متولدین نیمه دوم سال 1390و نیمه اول سال1391و یا قبل از آن به شرط آنکه سن آنها ازحداکثر سن مقرر در آئین نامه اجرایی مدارس (ماده36) بیشتر نباشد و منحصراً متولدین روز اول مهرماه1391 می توانند سال تحصیلی98-97 درپایه اول ابتدایی ثبت نام کنند.

وی با اشاره به  مراحل ثبت نام پایه اول ابتدایی گفت: در مرحله نخست مدارک مذکور به نزدیک ترین مدرسه محل سکونت ، با توجه به محدوده جغرافیایی ارائه می‌شود. در مرحله دوم پس از ثبت نام موقت و دریافت نوبت برای سنجش سلامت، در زمان مقرر به پایگاه های سنجش مراجعه شده و مرحله سوم ثبت نام قطعی و نهایی دانش آموزان پایه اول ابتدایی در مدارس، منوط به ارائه گواهی از «پایگاه سنجش سلامت کودکان بدو ورود به دبستان» است.

معاون آموزش ابتدایی استان همچنین  یادآور شد: ثبت نام دانش­ آموزان براساس ماده 31 آئین نامه اجرایی، طبق محدوده جغرافیایی که توسط هر شهرستان تعیین می شود، انجام می گیرد  و اولیا می‌ توانند با در دست داشتن سند مالکیت ساختمان یا اجاره­ نامه با کد رهگیری و فیش آب، گاز یا برق اقدام کنند.
وی برای ثبت نام دانش‌آموزان پایه اول تاکید کرد :مدیران محترم مدارس توجه نمایند  بر اساس بخشنامه   210/53978217/561  مورخ 5/3/97  دانش آموزانی را که دوره پیش دبستان را نگذرانده اند، لیست اسامی آنها به اداره مربوطه ارسال گردد. که تمهید مقدمات کلاسهای زبان آموزی یک‌ماهه در تابستان فراهم گردد.
معاون آموزش ابتدایی اداره کل در ادامه گفت : 33 پایگاه سنجش سلامت کلاس اولی ها به صورت ثابت و سیار کار سنجش سلامت نو آموزان را بر عهده خواهند داشت و برنامه ریزی لازم توسط اداره آموزش و پرورش استثنایی برای ایجاد یک پایگاه فوق تخصصی سنجش سلامت در شهر کرمانشاه صورت پذیرفته که تنها نو آموزانی که مشکوک به مشکل هستند به این پایگاه ارجاع داده خواهد شد

 

این مقام مسؤول در آموزش و پرورش کرمانشاه در پایان برای آگاهی همکاران فرهنگی و اولیای دانش آموزان، مواردی را یادآوری کرد که قابل توجه است:

ثبت نام با ارائه اصل شناسنامه و با حضور ولی دانش آموز( پایه اول) توسط مدیر مدرسه ضمن تکمیل وامضای فرم تطبیق شناسنامه صورت می گیرد.مدیران مدارس دولتی موظفند  از دانش آموزان میان پایه (پایه دوم تا ششم )در فرصت مقرر بدون حضور اولیای آنان ثبت نام به عمل آورند،مگر در موارد ضروری که با درخواست اولیا مبنی بر انتقال فرزند خود به مدارس دیگر مواجه گردند. -افزایش پوشش تحصیلی، شناسایی وجذب دانش آموزان لازم التعلیم و باز مانده از تحصیل و تارکان  ازتحصیل به خصوص در مناطق روستایی به طریق ممکن مورد تأکید می باشد. ثبت نام تمام دانش آموزان مدارس دولتی و غیر دولتی ، صرفاً ازطریق سامانه الکترونیکی( سامانه سناد) انجام و زمینه های لازم برای تحقق این موضوع مهیا گردد.

به اشتراک بگذارید :