تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۶ ۰۵:۴۷:۰۲
کد مطلب:  644405
مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان:
توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به سند تحول بنیادین نشان از جایگاه رفیع آموزش و پرورش در نگاه ایشان است

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان علی آباد کتول گفت: توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به سند تحول بنیادین، نشان از جایگاه رفیع آموزش و پرورش در نگاه ایشان است و این رسالت ما را در اجرایی کردن این سند سنگین تر می کند.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش گلستان به نقل از مدیریت علی آباد کتول، جلسه کمیته برنامه‌ریزی این شهرستان با حضور احسان گوهری‌راد مدیرکل آموزش و پرورش گلستان، قربان طاشی رئیس اداره ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات و محمد حبیبی مشاور مدیرکل و رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی استان گلستان در محل سالن کنفرانس مدیریت آموزش و پرورش شهرستان علی آبادکتول برگزار گردید .

احسان گوهری‌راد در این جلسه ضمن تسلیت ایام شهادت امام علی‌(ع) و سالروز رحلت امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد،اظهار داشت : همه باید ماه رمضان را به درستی درک کنیم و از فضائل آن بهره مند شویم که اگر این مهم به درستی اتفاق افتد خودسازی انسان را در پی خواهد داشت .

مدیر کل آموزش و پرورش استان  گلستان در ادامه با اشاره به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: از نگاه رهبر معظم انقلاب این سند به عنوان یک سند بالادستی راهبردی و دارای اهمیت زیاد است و  این  توجه ویژه رهبری به این موضوع نشان از جایگاه رفیع آموزش و پرورش در نگاه ایشان است و همه‌ی ما وظیفه داریم که در شناساندن و نهادینه شدن این سند و ابلاغ راهکارهای اجرایی جهت تحقق آن تلاش نماییم تا سند تحول از محجوریت خارج شود .

وی در ادامه به اهمیت اخلاق محوری در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: رعایت اخلاق در کلیه سطوح مورد تاکید است زیرا بدون اخلاق ادامه کار ممکن نیست و ضرورت دارد برای تقویت معنویت همه‌ی ارکان مدیریت و مدرسه وارد عمل شوند .

گوهری راد در ادامه به داشتن برنامه کیفی برای پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان با پرهیز از موازی کاری اشاره و رعایت قانون در برگزاری اردوهای دانش‌آموزی را تأکید نمود و گفت : سعی کنید تا از ظرفیت سایر نهادها جهت تقویت و غنی‌سازی اوقات فراغت استفاده نمایید .

احسان گوهری‌راد، افزایش پوشش تحصیلی دانش‌آموزان اعم از پیش‌دبستانی و ابتدایی را مورد تاکید قرار داده و گفت : نظارت بر مدارس باید تقویت شود و برای اینکه مدرسه به محیطی پویا و بانشاط تبدیل شود باید به برنامه محوری در امور توجه ویزه داشت و از ظرفیت ارکان مدرسه در برنامه ریزی استفاده نمود .

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان در ادامه به کنکور سراسری اشاره کرد و گفت: کنکور پیشانی آموزش و پرورش است و ضرورت دارد تا توجه بیشتر برای قبولی  دانش آموزان برای کسب رتبه‌های مطلوب صورت پذیرد.

گوهری راد، با اشاره به اقتصاد آموزش و پرورش و ضرورت ایجاد درآمد پایدار گفت: شهرستان علی آباد کتول دارای ظرفیت های فراوانی است. بودن در مسیر اصلی و مسافرپذیری بالا و مناطق گردشگری بی بدیل این شهرستان فرصت ارزنده ای است که باید از آن استفاده نمود. وی با اشاره به مناطق گردشگری دهنه محمدآباد و زرین گل اظهار داشت: سعی کنید با تجهیز مدارس ییلاقی به منظور استفاده گردشگران و به ویژه همکاران فرهنگی خاطرات به یادماندنی را از این شهرستان برای آنها به جا بگذارید. مدیرکل آموزش و پرورش گلستان با تاکید بر تجاری سازی و تبدیل به احسن کردن املاک آموزش و پرورش، تسریع در این موارد را خواستار شد و گفت: برای تکمیل پروژه های این شهرستان به ویژه باشگاه فرهنگیانی که در جوار منطقه گردشگری کبودوال در حال ایجاد است ضرورت دارد تا همه نیروهای تاثیرگذار شهرستان همت کنند تا هرچه سریعتر کار به سرانجام برسد که بدون شک انجام این کار نقش مهمی در توسعه شهرستان علی آباد کتول خواهد داشت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گلستان با اشاره به نقش تعامل سازنده در پیشبرد اهداف متعالی آموزش و پرورش گفت: حضور آیت الله شاهرودی به عنوان نماینده استان گلستان درمجلس خبرگان رهبری و همپنین قره خانی به عنوان نماینده علی آباد کتول در مجلس شورای اسلامی یک ظرفیت کلیدی برای این شهرستان است که باید از این ظرفیت ها به درستی استفاده شود.

وی در پایان استفاده از نیروهای جوان و بانوان را در امور مختلف مورد تاکید قرار داد و گفت : باید زمینه حضور نیروهای شایسته جوان و بانوان خوش فکر و با برنامه را در بخش های مختلف فراهم نماییم.

در ابتدای این جلسه، محمدرضا صالح آلوستانی ضمن خیرمقدم به مدیرکل آموزش و پرورش استان و هیئت همراه اظهار داشت : در هر دوره تحصیلی براساس سند تحول اهدافی را مشخص نموده‌ایم و به عنوان نقشه راه به مدیران تأکید شده است که ضمن اجرا به مسائل فرهنگی و فضائل اخلاقی توجه بیشتری شود تا دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب نیز مرتفع گردد .

مدیر آموزش و پرورش شهرستان علی آباد کتول افزود : یکی از شعارها و برنامه‌های سال تحصیلی آتی بهبود مدیریت آموزشگاهی است تا مدرسه براساس سند تحول بنیادین محور تحول قرار گیرد .

وی افزود : توانمندسازی مدیران در دست اجراست و انضباط اداری و مالی در ستاد و مدارس و تقویت مشارکت مردمی از محورهای برنامه سال تحصیلی جدید می‌باشد .

محمدرضا صالح‌آلوستانی ، شورای انجمن اولیاء و مربیان را یکی از بازوان توانمند آموزش و پرورش در تقویت مشارکت مردم در امورات مختلف آموزش و پرورش عنوان کرد .

گفتنی است در این جلسه معاونان (پشتیبانی ، پرورشی ، ابتدایی و متوسطه) هر یک بطور جداگانه پیرامون بهینه‌سازی برخی مدارس ، تبدیل به احسن املاک ، بهسازی مدارس ، مسابقات قرآن و عترت و نماز و میزبانی استانی ، کسب مقامات استانی و کشوری در حوزه پرورشی و پوشش لازم التعلیم و جذب بازمانده از تحصیل ، مدارس بسته حمایتی و مشکلات موجود و کمبود نیروی انسانی ، کارآفرینی . طرح تعالی مدیریت و... گزارشی را ارائه و خواستار مساعدت در جهت حل برخی موانع و مشکلات شدند.

 

به اشتراک بگذارید :