تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۷ ۰۳:۳۴:۳۸
کد مطلب:  644513
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان :
23 پایگاه سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در سطح استان از ۲۸ خرداد ماه فعالیت خود را آغاز خواهند کرد .

جلسه هماهنگی ستاد سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و دانش آموزان پیش دبستانی با حضور نمایندگانی از آموزش و پرورش لرستان ،دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی استان و به ریاست مدیر کل آموزش و پرورش لرستان برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان مدیر کل آموزش وپرورش استان لرستان در این جلسه طرح سنجش سلامت تحصیلی را طرح ارزشمندی خواند که در سالهای اخیر با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بهزیستی در دستور کار آموزش و پرورش قرار گرفته است .زینی وند مقدم خاطر نشان کرد، در این طرح ۱۰۰ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان و ۵۰ درصد از دانش آموزان پیش دبستانی مورد سنجش و ارزشیابی قرار می گیرند .
وی یکی از اهداف مهم این برنامه را تشخیص مشکلات مربوط به حواس پنجگانه و مشکلات جسمی حرکتی ، روحی ، روانی و شناختی، عنوان کرد که گاهی ممکن است اولیاء دانش آموز از آن بی اطلاع باشند. زینی وند مقدم ، از آغاز فعالیت ۲۳ پایگاه ثابت و سیار سنجش سلامت آموزش و پرورش از 27 خرداد ۱۳۹۷ در سطح استان خبر داد و گفت :در این طرح نوآموزان بدو ورود به دبستان با همکاری علوم پزشکی و بهزیستی مورد سنجش پایگاه های سلامت قرار گرفته و در صورت مشاهده موارد مشکوک به مراجع ذیصلاح ارجاع داده خواهند شد .
مدیر کل آموزش وپرورش استان لرستان بر ضرورت اطلاع رسانی کافی در این زمینه از طرق گوناگون برای آگاهی بخشی به اولیاء دانش آموزان تاکید کرد .
گفتنی است از تاریخ ۲۲ خرداد ماه جاری سامانه نوبت گیری برای مدیران مدارس فعال میشود .

به اشتراک بگذارید :