تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۷ ۰۶:۵۳:۴۱
کد مطلب:  644747
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین
نیمه خرداد با نام و یاد خمینی کبیر پیوندی ناگسستنی دارد

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با بیان اینکه نیمه خرداد با نام و یاد خمینی کبیر پیوند ناگسستنی دارد، گفت: امام خمینی(ره) بزرگ مرد تاریخ انقلاب و بزرگترین سیاستمدار جهان بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین ؛ سالار قاسمی به مناسبت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره)  14 و 15 خرداد ماه ضمن گرامیداشت یاد وخاطره امام(ره) و شهدای انقلاب اسلامی اافزود: امتیازی که شخصیت وجودی امام راحل را برجسته و ایشان را از دیگر چهره های ممتاز دینی معاصر متمایز می سازد، اندیشه ای است که انقلاب را طراحی و حکومت جمهوری اسلامی را مبتنی بر تعالیم دینی بنیان نهاد.
وی اظهار داشت: سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران روز تجدید میثاق و بازخوانی اندیشه‌ها و آرمان‌های امام خمینی(ره) است.

قاسمی افزود: یکی از مهمترین وظایف ما تبیین و انتقال آموزه‌های انقلاب اسلامی به جوانان و نسل جدید کشور است و باید خصلت‌های اخلاقی، رفتاری،  آرمان‌ها، منش والای آن حضرت که احیای اسلام ناب محمدی بود .

 وی  در ادامه یوم الله 15 خرداد 42 را یادآور روزی ماندگار و سرنوشت ساز حرکت مردمی تاریخ معاصر دانست و اظهار کرد: این قیام در دفاع از استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی شکل گرفت و پایه گذار حماسه ای بزرگ گردید.

قاسمی در ادامه امام خمینی (ره) را از شخصیت های بزرگ تاریخ اسلام برشمرد و یادآور شد: امام راحل تنها نقش رهبری را در انقلاب اسلامی ندارد، بلکه ابداع کننده حرکتی تاریخ ساز برای کشور و جهان اسلام به شمار می روند.
وی، اندیشه های این بزرگ مرد ساده زیست را عامل اتحاد و قدرتمندی مسلمانان دانست و ادامه داد: شخصیت کاریزمای امام خمینی (ره) به خاطر خصوصیات فردی، ایمان او به وعده های الهی و شناخت عمیق او از اسلام بود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین در ادامه تاکید کرد:امام خمینی (ره) گوهری بود که تمامی معادلات دشمنان را برهم زد و تا امروز هم خلف صالح ایشان، رهبر معظم انقلاب اسلامی با پیروی
از راه آن امام سفر کرده به ‌عنوان عمود خیمه انقلاب اسلامی، راه ایشان را در پیش گرفته اند.

به اشتراک بگذارید :