تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۷ ۰۸:۵۷:۳۳
کد مطلب:  644889
بیانیه اداره کل آموزش و پرورش لرستان به مناسبت روز جهانی قدس

در آستانه روز جهانی قدس، اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان ضمن تاکید بر حضور پرشور و حماسی فرهنگیان و دانش آموزان لرستان در راهپیمایی روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کرد. متن این بیانیه به شرح ذیل می باشد:

بسمه تعالی

ما طرفدار مظلوم هستیم،هر کسی در هر قطبی مظلوم باشد ما طرفدار آنها هستیم و فلسطینی‌ها مظلوم هستند و اسرائیلی‌ها به آنها ظلم کرده اند، از این جهت ما طرفدار آنها هستیم.

امام خمینی (ره)

 

نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به روز قدس قبله اول مسلمانان از آن جهت حائز اهمیت است که نور امید را در دل مستضعفان جهان روشن کرد و به فرصتی همیشگی برای توجه به سرنوشت فلسطین عزیز مبدل گردید تا جهانیان بدانند سرنوشت قدس شریف و مسلمانان با یکدیگر پیوندی عمیق و ارتباطی جدا نشدنی دارد. این اقدام ماندگار بنیانگذار کبیر انقلاب در نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به نام روز قدس، همچون صاعقه بر سر سفاکان صهیونیست فرود آمده و پژواک آن در جهان به ویژه در کشورهای اسلامی طنین افکن شد و مسیر مبارزه ی بی امان مردم فلسطین را شتابنده و توفنده ساخت.

روز قدس روز رژه سپاهیان اسلام در برابر چشمان حیرت زده مستکبرین جهان، روز نمایش اتحاد و همبستگی جهان اسلام در مقابل نمادهای کفر و استکبار دوران معاصر و روز اعلام نفرت عمومی مسلمانان آزادی خواه جهان از رژیم کودک کش و حامی آن شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار است.

 

کشتار دانش‌آموزان و کودکان و ویران کردن مدارس آنان و شهادت مظلومانه پرستار فلسطینی در حالی صورت می گیرد که مدعیان تمدن و انسان دوستی، این فاجعه عظیم انسانی را با بی تفاوتی به تماشا نشسته اند.

بدون تردید این خشونت‌ها و قساوت های رژیم غاصب اسرائیل موجب می‌شود فرهنگیان فرهیخته و دانش آموزان لرستان بیشتر از هر زمان دیگری در گرامیداشت میراث ماندگار و اثرگذار معمار بزرگ و بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران تاکید نمایند و با حضور در راهپیمایی روز قدس، خشم خود را از کشتار بیرحمانه مردم مظلوم فلسطین به نمایش بگذارند و حق برخورداری کودکان و دانش آموزان فلسطینی از امنیت، آرامش و صلح حمایت نمایند.

در پایان ما فرهنگیان و دانش‌آموزان سراسراستان  لرستان اعم از شهرها و روستاهای تابعه ،ضمن اعلام حضور گسترده و پرشور در راهپیمایی روز قدس از مردم فهیم، آگاه و عدالت‌طلب ایران اسلامی دعوت می نماییم که با مشارکت گسترده در راهپیمایی روز قدس، پاسخ قاطعانه ای به شیطنت‌های رژیم اشغالگر قدس و مدعیان دروغین دموکراسی و حقوق بشر داده و نشان دهند که آرمان آزادی قدس شریف و فلسطین عزیز را هرگز فراموش نخواهند کرد.

 

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان لرستان

به اشتراک بگذارید :