تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۹ ۰۴:۱۸:۵۳
کد مطلب:  645248
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان شمالی
570پایگاه تابستانی دانش آموزی در خراسان شمالی دایر می شود

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی با اشاره به برپایی 570 پایگاه اوقات فراغت دانش آموزی در استان گفت: براساس پیش بینی های انجام شده، امسال حدود نیمی از دانش آموزان استان زیر پوشش برنامه های اوقات فراغت این اداره کل قرار می گیرند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی  آموزش و پرورش خراسان شمالی علی شورزاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال 70 پایگاه اصلی و 500 پایگاه فرعی برای اجرای برنامه های اوقات فراغت دانش آموزان در استان دایر می شود.
وی با اشاره به اینکه تابستان سال گذشته نیز شمار پایگاه ها همین تعداد بوده است افزود: بر اساس برآوردهای انجام شده، تابستان امسال 70 هزار دانش آموز در کلاس های اوقات فراغت شرکت می کنند.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار داشت: برنامه های اوقات فراغت از هفته نخست تیرماه آغاز می شود و به مدت هشت هفته ادامه دارد.
وی گفت: یکی از رویکرد های امسال در برنامه های اوقات فراغت دانش آموزی، گسترش این برنامه ها به روستاها است و تلاش داریم تا شمار بیشتری از دانش آموزان روستاها در کلاس های اوقات فراغت حضور یابند.
وی تصریح کرد: تلاش داریم تا با ارائه تخفیف های مناسب در شهریه، امکان حضور دانش آموزان کم بضاعت و محروم در برنامه های اوقات فراغت فراهم شود.
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی با تاکید بر اینکه رویکرد ما ارتقای کیفیت برنامه ها است خاطرنشان کرد: کیفیت برنامه های اوقات فراغت در مدارس مورد نظارت و بررسی قرار می گیرد و ارزیابی های لازم از آن انجام می شود.
164
هزار دانش آموز خراسان شمالی در بیش از 2 هزار باب آموزشگاه خراسان شمالی زیر نظر 14 هزار فرهنگی مشغول به تحصیل هستند.

به اشتراک بگذارید :