تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۹ ۰۷:۲۰:۴۸
کد مطلب:  645538
در ناحیه 2 روی داد:
بازدید مدیر کل آموزش و پرورش استان از هنرستان کشاورزی باهنر ناحیه2

مدیر کل آموزش و پرورش استان به همراه معاون آموزش متوسطه و رئیس اداره آموزشهای فنی و حرفه ای و کارو دانش اداره کل در هنرستان کشاورزی باهنر ناحیه2 حضور یافته و از نزدیک در جریان فعالیت های آموزشی و پرورشی این آموزشگاه قرار گرفت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، احمد ناصری در این بازدید اظهار داشت: هنرستانها به علت داشتن ظرفیت تبدیل شدن به کارگاههای کوچک تولیدی ، کارگاه های تولید کار و کارآفرینی برای بازارهای آینده جامعه می باشند.

ناصری با تاکید بر توسعه آموزش مهارتی و تربیت نیروی ماهر در هنرستان ها عنوان نمود: با توجه به نیاز بسیار شدید جامعه و همچنین بازار به رشته های مهارتی مراکز فنی و هنرستان های کار و دانش؛ ضروری است در زمینه تولید علم وفناوری اهمیت و جایگاه آموزش های مهارتی هنرستان ها به ویژه فرهنگ کار و کارآفرینی تبیین و به خانواده ها و آحاد جامعه اطلاع رسانی لازم صورت گیرد .

وی با بیان اینکه هنرستانها ظرفیت تبدیل شدن به کارگاههای کوچک تولیدی را دارا می باشند افزود: هنرستان ها کارگاه های  تولید کار و کارآفرینی برای بازارهای آینده جامعه می باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان عنوان کرد: واحدهای آموزشی هنرستان ها براساس ماهیت آموزشی خود می توانند به امر تولید و عرضه محصولات تولیدی خود اقدام نمایند به گونه ای که با برنامه های آموزشی آنها منطبق و هماهنگ بوده و باعث افزایش مدت دوره آموزشی نشود.

علی فتح اللهی رئیس اداره فنی و حرفه ای و کاردانش استان نیز ضمن تبیین تبصره 75 و طرح تولیدی کردن هنرستان ها و ارائه گزارشی از فعالیت های انجام یافته ،از اجرایی نمودن طرح تولیدی کردن هنرستان های استان بویژه ارتقاء سطح اجرایی این طرح در هنرستان کشاورزی باهنر طی سال تحصیلی آینده  خبر داد .

به اشتراک بگذارید :