تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۹ ۰۷:۴۵:۲۳
کد مطلب:  645568
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان چهارمحال وبختیاری خبرداد:
استان چهارمحال و بختیاری میزبان سی و پنجمین دوره مسابقات ورزشی پسران و بیست ونهمین دوره مسابقات ورزشی دختران سراسر کشور

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان چهارمحال وبختیاری از میزبانی سی و پنجمین دوره مسابقات ورزشی پسران و بیست ونهمین دوره مسابقات ورزشی دختران سراسر کشور خبر داد

به گزارش روابط عمومی آموزش وپرورش استان چهارمحال وبختیاری ، خدایار قاسم پور ضمن اعلام این خبراظهار داشت: تردیدی نیست که توسعه و ارتقاء پایدار تربیت بدنی و ورزش در سطح ملی و بین المللی کلیه کشورها ریشه در تربیت بدنی و ورزش دانش آموزی آن کشور دارد. در کشور ما نیز ریشه و بنیان شجره ورزش همگانی و قهرمانی و حرفه ای را می بایست در تربیت بدنی و ورزش مدارس جستجو نمود و غفلت از این موضوع باعث کم رمقی برنامه های ورزشی کشور خواهد شد. بنابراین برگزاری مسابقات ورزش دانش آموزی مجالی است مغتنم و بی نظیر در راستای دستیابی به اهداف متعالی در ابعاد جسمانی ،اجتماعی ،روانی و بال پروازی است برای کشف استعدادهای نهفته و معرفی به ورزش قهرمانی کشور.

قاسم پورافزود : میزبانی مسابقات ورزشی می تواند در شناسایی ظرفیت های ورزشی، اقامتی و فرهنگی میزبان سهم بسزایی داشته باشد.استان چهار محال و بختیاری با میراث فرهنگی غنی و موهبت های طبیعی ،جغرافیایی ،تاریخی و باستانی می تواند به عنوان میزبانی شایسته در عرصه فعالیت های ورزشی ،آموزشی و تربیتی کشور گامی موثر بردارد.

 

وی بیان کرد: میزبانی یک رویداد ورزشی یک تعهد بزرگ است ودر دو سال گذشته استان چهار محال و بختیاری افتخار داشته است در رشته  های وزنه برداری ،دوومیدانی ،شنا وجشنواره بازیهای بومی  محلی  میزبان دانش آموزان از سراسر کشور باشد. امسال نیز به حول و قوه الهی استان چهارمحال وبختیاری با عنایت به وجود زیر ساخت مناسب و وجود نیروهای متخصص و کارآمد و نظر مساعد جناب آقای دکتر حمیدی معاون محترم تربیت بدنی و سلامت وزارت متبوع در سفر به استان، میزبان رشته های دو ومیدانی ، ژیمناستیک وشنا با حضور حدود 3500ورزشکار ،مربی ،سرپرست ،داور و عوامل اجرایی در تابستان امسال خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :