تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۹ ۰۹:۲۲:۰۳
کد مطلب:  645709
پایگاه سلامت دانش آموزی آموزش وپرورش شهرستان اقلید افتتاح شد

رئیس اداره سلامت وتندرستی آموزش وپرورش فارس گفت: افتتاح این پایگاه سلامت موجب می شود تا تحصیل دانش آموزان بیمار تسهیل شده و به عدالت آموزشی نزدیک تر می شویم .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش فارس، بهزاد جامعیان  در آیین افتتاح پایگاه سلامت دانش آموزی اداره آموزش وپرورش شهرستان اقلید که همزمان با میلاد مسعود امام حسن مجتبی (ع) برگزار شد، گفت:

رئیس اداره سلامت وتندرستی آموزش وپرورش فارس گفت : این پایگاه با تهیه دستگاه های پیشرفته و تجهیز ساختمان در دو طبقه در واحد های بینایی سنجی ، شنوایی سنجی ، مشاوره تغذیه ، واحد مدیریت شروع به کار خواهد نمود.

وی افزود : سالن دندان پزشکی این پایگاه برای سه یونیت دندان پزشکی جا نمایی و تجهیز گردیده وبه زودی با نصب یونیت های مذکور ، این واحد پایگاه نیز آماده خدمات رسانی به دانش آموزان این شهرستان خواهد شد.

جامعیان خاطر نشان کرد : این پایگاه می تواند با خدمات رسانی به دانش آموزان محروم در راستای اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش کمک های خوب و قابل توجیهی در این زمینه نماید .

ایشان افزود با مراجعه به موقع دانش آموزان در سنین پایین  به واحد های پایگاه های سلامت سالانه ،می توان ده ها میلیون ریال صرفه جویی ارزی نمود ،

وی گفت:  با احداث پایگاه های سلامت، بیماری های مختلف دانش آموزی شناسایی و غربالگری شده و با این اقدامات ، تحصیل دانش آموزان بیمار تسهیل شده و در نتیجه  به فراهم نمودن عدالت آموزشی برای تک تک دانش آموزان نزدیک و نزدیک تر می شویم .

میر سلیمانی مدیر آموزش وپرورش شهرستان اقلید نیز گفت: امیدواریم با افتتاح این پایگاه سلامت بتوانیم سالن همایش های پایگاه را هر چه سریع تر وارد چرخه استفاده نماییم .

گفتنی است، پایگاه سلامت دانش آموزی اداره آموزش وپرورش شهرستان اقلید، در طبقه فوقانی پژوهشسرای دانش آموزی سینای این شهرستان ،با متراژ ۲۰۰متر مربع و با هزینه ای بالغ بر 31 میلیون تومان تجهیز شده و دارای بخش های مختلفی همچون؛ بینایی سنجی ، شنوایی سنجی  و مشاوره می باشد.

به اشتراک بگذارید :