تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۹ ۰۹:۲۲:۰۵
کد مطلب:  645743
بزرگترین فرهنگسرای دانش آموزی در خرم آباد ساخته می شود 

صبح امروز دکتر بیرانوندی نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی ، مهندس چگنی معاونت برنامه ریزی استانداری لرستان، مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان و مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک خرم آباد با حضور در کانون ادب ،از ساخت بزرگترین فرهنگسرای دانش‌آموزی در استان لرستان خبر دادند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان در این نشست دکتر محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی گفت : احداث فرهنگسرای دانش آموزی  حرکت مثبتی برای معرفی فرهنگ وهنر غنی استان لرستان است . وی تصریح کرد :  ساخت این فرهنگ سرا با رویکرد اشتغال زایی و گردشگری  می تواند به توسعه صنعت توریسم این شهرستان کمک کند .

محمد بیرانوندی با تقدیر از زحمات مدیر کانون ادب که با عشق و علاقه ، کار احیای این بافت فرسوده را آغاز کرده ابراز امیدواری کرد با ساخت این فرهنگسرا و با همراه کردن هنرمندان و افراد توانمند در رشته های مختلف هنری ، فعالیتهای متنوع هنری را برای جذب حداکثری دانش آموزان و علاقه مندان هنر در استان لرستان آغاز کند . وی ابا اشاره به  نظر مساعد استانداران قبلی و فعلی نسبت به برنامه ها و فعالیت های این مرکز فرهنگی و تربیتی گفت : این کانون با داشتن قدمتی حدود یک قرن و با وجود مجموعه ای به مساحت حدود  4000 متر مربع  در اطراف آن می تواند به فرهنگسرای بی نظیری برای فرزندان هنرجوی این استان  تبدیل شود.

 چگنی معاون برنامه ریزی استانداری لرستان  با تقدیر از دغدغه مسئولین جهت پیشرفت  و اعتلای برنامه های فرهنگی و هنری در آموزش و پرورش گفت : یکی از موضوعاتی که زمینه رضایت و خرسندی را فراهم می کند توجه به مقوله هنر و پیشرفت آن در سطح جامعه خصوصا گسترش فرهنگ و هنر بومی لرستان است .

علی هادی چگنی با همراهی نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی و مدیر کل آموزش و پرورش لرستان ضمن بازدید از قسمت های مختلف کانون فرهنگی تربیتی ادب گفت : جهت احیا و ساخت فرهنگسرای دانش آموزی تمام تلاش خود را بکار خواهم گرفت  .

مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در این بازدید گفت : ساخت فرهنگسرای دانش آموزی  برند و نمادی برای فرهنگ استان لرستان است .

رضا زینی وند در ادامه گفت : برای توسغه و ساخت این مکان با حمایت مسئولین استانی  تمام سعی خود را بکار خواهد گرفت و نسبت به  رونق آن تلاش خواهد کرد .

زینی وند مقدم با اشاره به نقش مراکز فرهنگی و هنری در کاهش آسیب های اجتماعی و امنیت و اشتغال زایی گفت : با توسعه و ساخت مراکز فرهنگی و تربیتی میتوان طبق سند تحول بنیادین در بحث غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان  هم موفق عمل کرد .

 

 

به اشتراک بگذارید :