تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۹ ۱۰:۱۶:۳۰
کد مطلب:  645746
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:
شروع ثبت نام دانش آموزان پایه هفتم متقاضی مدارس استعدادهای درخشان از امروز

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: دانش آموزان داوطلب تحصیل در پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان ( سمپاد ) از تاریخ 19 تا 24 خرداد می توانند برای ثبت نام به نشانی: hoosh.medu.ir مراجعه نمایند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، مهدی حاجتی با اعلام این خبر گفت: انتخاب دانش آموزان پایه هفتم در مدارس سمپاد در سال تحصیلی آینده بدون آزمون های پیشرفت تحصیلی و صرفاً بر اساس سنجش استعداد و هوش داوطلبان انجام خواهد شد و متقاضیان می توانند از امروز تا 24 خرداد برای ثبت نام به نشانی:   hoosh.medu.ir  مراجعه نمایند. وی خاطرنشان کرد: سنجش استعداد و هوش همزمان در سراسر کشور در تاریخ 5 مردادماه انجام می‌شود و اسامی پذیرفته شدگان در نیمه دوم شهریور اعلام خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان به خانواده ها سفارش کرد: برای موفقیت در این فرایند نیازی به مطالعه منابع درسی یا غیردرسی و همچنین شرکت در کلاس های تقویتی و مؤسسات آمادگی آزمون  نیست و خانواده‌ها از هزینه کردن در این مسیر اجتناب نمایند.

حاجتی در پایان گفت: چنانچه پذیرفته شدگان قبلاً در مدارس غیردولتی ثبت نام کرده باشند در فرایند انتقال آنها به مدارس استعدادهای درخشان، هزینه‌ای به خانواده‌ها تحمیل نخواهد شد.

استان گیلان 13 مرکز استعدادهای درخشان دارد و حدود 4 هزار دانش آموز در این مراکز تحصیل می کنند.

به اشتراک بگذارید :