تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۰ ۰۲:۵۹:۴۸
کد مطلب:  645815
همزمان با پایان کار نمایشگاه استانی و داوری پروژه‌ها :
نتایج مرحله استانی هشتمین جشنواره جابر بن حیان استان کردستان اعلام شد

همزمان با پایان یافتن زمان نمایشگاه مرحله استانی جشنواره پروژه های علمی دانش آموزان دوره ابتدایی، پروژه‌های برتر طراحی و ساخت و آزمایش دانش آموزان معرفی شدند.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش استان کردستان صدیقه عبدالهی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان با اعلام این خبر گفت : هشتمین جشنواره پروژه‌های علمی دانش‌آموزان دوره ابتدایی در آبانماه 96، با شرکت بیش از 105 هزار نفر از دانش آموزان، در مدارس ابتدایی سطح استان آغاز و با برگزاری نمایشگاه مرحله استانی، داوری و تعیین رتبه‌های برتر این مرحله در خرداد 97 به پایان رسید.

وی افزود: در این دوره از جشنواره جابر بن حیان بالغ بر 69 درصد از دانش آموزان دوره ابتدایی استان به انجام فعالیت و ارائه پروژه‌های علمی پرداختند.

 معاون آموزش ابتدایی استان ادامه داد: تعداد 68 پروژه آزمایش و طراحی و ساخت به مرحله استانی راه پیدا کردند که پس از دو مرحله داوری، رتبه های برتر هر پروژه مشخص گردید.

معاون آموزش ابتدایی سپس به نتایج مرحله استانی جشنواره جابربن حیان پرداخت و گفت : در رشته طراحی و ساخت پروژه دانش آموزان نیان خالداری، مانیسا سواره، چرو مجیدیانی، آیناز فرجیان از شهرستان سقز با عنوان به تاک و به کومه‌ل... به رتبه اول استان دست یافت ، پروژه دانش آموزان ثنا مرادی و المیرا صیدی از ناحیه یک سنندج با عنوان تاثیر استخر آب بر روی ساختمان در هنگام زلزله دوم شد و پروژه دانش آموزان آیناز بداغیان و ساریسا فاطمی با عنوان ماشین آهن روب به رتبه سوم استان رسید .

عبدالهی در ادامه گفت : در بخش آزمایش نیز پروژه دانش آموزان ندا محمدپور، ژیلا کهزادی، سارینا رحمانی، سارینا رسولی از بانه  با عنوان مایعات تاثیر گذار بر رشد گیاهان به رتبه اول استان دست یافت ، پروژه نارین مرادی از ناحیه دو سنندج با عنوان خاصیت آنتی بیوتیک عسل دوم شد و پروژه دانش آموزان آرتا مهرپناه، ایلیا رستمی، سید کاوان حسینی و آیدین منوچهر از ناحیه دو سنندج به رتبه سوم استان رسید .

به اشتراک بگذارید :