تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۰ ۰۴:۱۳:۰۲
کد مطلب:  645898
رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان سمنان خبر داد:
تدوین نقشه جامع توسعه مدارس و مراکز غیر دولتی/کمک ۲۰ میلیارد تومانی مدارس غیردولتی به دولت

رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان سمنان با بیان اینکه تدوین نقشه جامع توسعه مدارس و مراکز غیر دولتی در سال ۱۳۹۷ در دستور کار است گفت: مدارس غیر دولتی نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان به دولت کمک کرده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان سمنان، محمد اسقائی در جلسه شورای نظارت بر مدارس و مراکز آموزشی شاهرود ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های مراکز آموزشی غیر دولتی شهرستان شاهرود و استان، نقش این مراکز را در اشتغال و صرفه جویی در هزینه‌های آموزشی قابل توجه دانست و افزود: هم اکنون ۱۰۳۴ نفر در مراکز غیر دولتی شاهرود مشغول به کار هستند و مدارس غیر دولتی نزدیک به ۲۰ میلیارد تومان به دولت کمک کرده اند.

وی تدوین نقشه جامع توسعه مدارس و مراکز غیر دولتی در سال ۱۳۹۷ را اصلی‌ترین هدف این جلسه عنوان کرد و گفت: بر اساس این تدوین سه رویکرد، نظارت و بازدید از مراکز آموزشی غیر دولتی، ایجاد میز خدمت و راه اندازی سامانه‌های الکترونیکی (دولت الکترونیک) در دستور کار خواهد بود.

اسقائی از واگذاری صدور مجوز‌های تأسیس مراکز آموزشی غیر دولتی به شهرستان‌ها و مناطق خبر داد و خاطر نشان کرد: استان تنها در مجوز راه اندازی نظارت خواهد نمود.

رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش استان ادامه داد: ایجاد سامانه جامع آموزشی ضمن خدمت ویژه کارکنان مدارس و مراکز غیر دولتی و سامانه‌های شهریه از دیگر خدمات الکترونیکی خواهد بود که برای این مدارس تعریف شده است.

وی تصریح کرد: پیش دبستانی‌ها و مهدکودک‌های کلیه سازمان‌ها و وزارت خانه‌ها از این پس زیر نظر آموزش و پرورش فعالیت خواهند نمود.

به اشتراک بگذارید :