تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۰ ۰۴:۲۷:۰۳
کد مطلب:  645909
مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان عنوان کرد:
برنامه راهیان نور باعث تحکیم پیوند نسل امروز با نسل دفاع مقدس می شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: برنامه راهیان نور باعث تحکیم پیوند نسل امروز با نسل دفاع مقدس می شود.

 

  به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، محمد پورداود در همایش تجلیل از کمیته های برتر بسیج دانش آموزی استان اظهار کرد: شهادت، اوج تعالی انسان است و در فرهنگ اسلامی ارزشمندترین و گران‌بها ترین حرکت به حساب می آید.

  پورداود افزود: شهید کسی است که با نثار جان خویش درخت اسلام را آبیاری می کند و فساد و ظلم را ریشه‌کن می نماید.

  وی با بیان این که شهیدان مقاومت و پویایی را برای جامعه به ارمغان می آورند، تصریح کرد: شهادت تمیز دهنده بین حق و باطل و نتیجه سلامت روان، روحیه شجاعت و انتخاب آگاهانه است.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه راهیان نور را یکی از برنامه های مهم بین سپاه و آموزش و پرورش خواند و گفت: دانش آموزان در قالب اردوهای راهیان نور در میعادگاه شهدا حضور می یابند.

  پورداود با اشاره به اهداف مهم این برنامه فرهنگی، اظهار کرد: نخستین ساحت از ساحت های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، عبادی و اعتقادی است که برنامه راهیان نور تأثیر فراوانی در تحقق آن دارد.

  وی آشنایی نسل جوان و نوجوان با ارزش های دفاع مقدس را از دیگر اهداف راهیان نور دانست و افزود: این برنامه فرهنگی باعث تحکیم پیوند ارزشی نسل امروز با نسل دفاع مقدس و تبیین عظمت و اقتدار ایران اسلامی برای دانش‌آموزان می شود.

  پورداود تأکید کرد: اگر امروز ایران اسلامی به عنوان یک قدرت منطقه ای و تأثیرگذار مطرح است، این را مرهون رشادت های شهدا، آزادگان، جانبازان و صبوری خانواده های آنها هستیم.

به اشتراک بگذارید :