تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۰ ۰۶:۰۳:۲۸
کد مطلب:  646028
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی کردستان خبر داد:
سنجش بیش از 26 هزار نوآموز استان در سال 96

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی کردستان از سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی 26 هزار و 145 نوآموز بدو ورود به دبستان استان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، خلیل رنجبر روز گذشته در اولین نشست ستاد استانی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان با اعلام این خبر گفت: در سال 96 با سنجش 26 هزار و 145 نوآموز قریب به 100 درصد دانش آموزان بدو ورود به دبستان استان مورد سنجش قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه در مجموع از 26 هزار و 145 نوآموز شرکت کننده در سنجش سلامت و آمادگی تحصیلی، تعداد 3 هزار و 636 نفر ارجاع شده اند؛ گفت: در مرحله تخصصی این دانش آموزان مورد غربالگری قرار گرفتند که بیشترین دانش آموزان ارجاع شده مربوط به دانش آموزان دیر آموز بود.

رنجبرافزود: از نوآموزانی که به مرحله تخصصی ارجاع داده شدند 774 نفر ارجاع بینایی، 356 ارجاع شنوایی، 11نفر ارجاع جسمی حرکتی، 251نفر ارجاع آمادگی تحصیلی، 14نفر ارجاع طیف اتیسم و410 نفر دارای دو مشکل و بیشتر تشخیص داده شدند.

وی با بیان اینکه طرح سنجش سلامت جسمانی به تشخیص و مداخله بهنگام در جهت رفع مشکلات نوآموزان کمک می کند و برنامه مداخله زود هنگام در طول ۵ سال اول زندگی موجب توسعه تحولات رشد جسمانی و هوش کودکان می شود؛ تصریح کرد:عدم شناخت به موقع مشکلات نوآموزان موجب می شود که آنها سال های بیشتری را در مدارس عادی مشغول به تحصیل شوند و به واسطه وجود نارسایی‌های مختلف جسمانی و یا کم توانی ذهنی قادر به ادامه تحصیل نباشند.

رنجبر در ادامه گزارش کاملی از جزئیات و نتایج حاصل از سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان استان ارائه کرد .

وی از اختصاص user  و password برای کلیه مدارس ابتدایی استان خبر داد و گفت: در هنگام ثبت نام دانش آموزان پایه اول، از طریق مدارس محل ثبت نام ، زمان سنجش برای دانش آموزان ثبت نام شده تعیین و اولیای گرامی به همراه نوآموز خود باید به پایگاه های مستقر در سطح شهرستان ها مراجعه کنند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان با بیان اینکه دانش آموز داوطلب جهش تحصیلی نیز از طریق پایگاه آموزش و پرورش استثنایی مورد بررسی قرار می گیرند، گفت: دانش آموزان دیرآموز و تست مجدد سال قبل نیز تا شهریور 97 مورد سنجش قرار می گیرند.

وی در ادامه از همکاری اعضای ستاد سنجش به خصوص تعامل و همراهی اداره کل بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی، صدا و سیمای مرکز کردستان و بخش های درون سازمانی و کلیه عوامل و دست اندرکاران امر در اجرای برنامه سنجش تشکر کرد.

به اشتراک بگذارید :