تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۰ ۰۶:۰۴:۱۹
کد مطلب:  646029
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:
سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی استان از 16 تیرماه 97 آغاز می شود

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان از سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی از 16 تیرماه 97 در پایگاه های استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان، رشید قربانی در اولین نشست سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان استان که در آموزش و پرورش استثنایی برگزار شد؛ با اعلام این خبر گفت: برنامه سنجش از 16 تیرماه 97 آغاز و تا 15 شهریور ماه 97 ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در همین راستا تعداد 14 پایگاه به منظور سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان پیش بینی شده است؛ گفت: از این تعداد سه پایگاه در مرکز استان و 11 پایگاه نیز در سطح شهرستان ها و مناطق فعالیت خواهند کرد.

رشید قربانی با اشاره به زمان نوبت دهی سنجش نوآموزان گفت: زمانی که والدین نو آموزان برای ثبت نام فرزندشان به مدرسه مراجعه می کنند، مدیر مدرسه ابتدا اطلاعات نو آموز را در سامانه سناد تکمیل و بعد از فعال شدن سامانه سنجش نسبت به نوبت گیری برای نو آموزان اقدام تا والدین در وقت مقرر به پایگاه سنجش مراجعه نمایند .

قربانی به هزینه اجرای سنجش نیز اشاره کرد و با بیان اینکه در سال جاری هزینه اجرای برنامه سنجش 25 هزار تومان است که باید توسط اولیا پرداخت شود؛ گفت: در همین راستا دستگاه های کارت خوان در پایگاه های سنجش استقرار و اولیا گرامی از پرداخت هزینه نقدی خودداری کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان یکی از اقدامات مهم آموزش و پرورش در اجرای پروژه مهر و فصل تابستان را اجرای برنامه سنجش نوآموزان اعلام کرد و با بیان اینکه این برنامه به صورت فرابخشی با همکاری اداره کل بهزیستی، دانشگاه علوم پزشکی، صدا و سیما و مسئولیت آموزش و پرورش استثنایی و همکاری بخش های درون سازمانی انجام می شود؛ از تعامل اعضای ستاد استانی تقدیر و تشکر کرد.

وی با تاکید بر ضرورت انتخاب مدارس مناسب و مجهز به عنوان محل پایگاه سنجش و توجه به کمیت و کیفیت کار و انتخاب عوامل اجرایی و تکریم مراجعین، خواستار بهره گیری از ظرفیت و پتانسیل موجود برای ارائه خدمات مطلوب در اجرای سنجش سلامت شد.

قربانی در پایان افزود: نوآموزانی که سال گذشته به پایگاه سنجش پیش دبستانی مراجعه نموده و مورد ارزیابی قرار گرفته اند نیازی به نوبت گیری و مراجعه به پایگاه سنجش را ندارند.

به اشتراک بگذارید :