تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۰ ۰۹:۲۴:۴۶
کد مطلب:  646256
استاندار زنجان درجلسه شورای آموزش و پرورش:
راهکارهای توسعه مشارکت های مردمی باید موجب کاسته شدن از بار تعهدات دولت گردد

استاندار زنجان در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش در سالن پیامبر اعظم(ص)استانداری گفت: راهکارهای توسعه مشارکت های مردمی باید موجب کاسته شدن از بار تعهدات دولت گردد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان،دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان در سال جاری ودر سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری زنجان با حضور امام جمعه،استاندار،مدیرکل آموزش و پرورش استان و سایر اعضا برگزار شد.

اسداله درویش امیری در این جلسه با تاکید بر لزوم گسترش مدارس غیر دولتی ابراز داشت: نباید دخالت های غیر مسئولانه و خارج از آموزش و پرورش در بحث شهریه ها وارد شوند.

وی افزود: باید فرهنگ مشارکت و تناسب بین خدمات و هزینه ها برقرار شود.

استاندار زنجان تصریح کرد: با شرایط موجود در حوزه بودجه کشور، امکان ادامه کار و تأمین تمامی هزینه‌های آموزشی دانش آموزان وجود ندارد.

درویش امیری تصریح کرد: در هر حال باید تلاش شود تا میزان درصد حضور دانش آموزان مدارس غیر انتفاعی بیشتر شود و مدارس غیر انتفاعی در شهرستان ها و مناطق توسعه یابد.

این مقام مسئول در ادامه گفت:در مدارس استیجاری باید استحکام بنا مورد تاکید باشد و متولیان مدارس هم باید در جریان امر باشند.

وی تاکید نمود: راهکارهای توسعه مشارکت های مردمی باید موجب کاسته شدن از بار تعهدات دولت گردد.

درویش امیری متذکر شد: باید شعار  هر دانش آموز یک مهارت عینیت یابد و در این زمینه امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و اداره کل فنی حرفه ای و جهاد دانشگاهی هم مشارکت کنند.

استاندار زنجان در پایان گفت: در بحث اوقات فراغت باید انسجام بخشی باشدجای موازی کاری را بگیرد.

 

به اشتراک بگذارید :