تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۰ ۰۹:۴۱:۵۲
کد مطلب:  646262
سرپرست آموزش و پرورش فارس در جمع مدیران منتخب مدارس شیراز تاکید کرد:
دریافت مشارکت های مردمی باید با رضایت والدین و خارج از برنامه زمانی ثبت نام باشد

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: از سیاست های کلی آموزش و پرورش ،مدرسه محوری ، توانمند سازی مدیران و واگذاری اختیارات بیشتر به مدیران مدراس به عنوان خط مقدم نظام تعلیم و تربیت است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عبدالرسول احمدی در جلسه هم اندیشی مدیران مدارس نواحی چهارگانه شیراز در زمینه  ثبت نام دانش آموزان در سال تحصیلی جدید ، گفت: هدف نظام تعلیم و تربیت ، پرورش انسان های خلاق و توانمند ،بر اساس ساحت های تربیتی سند تحول بنیادین است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس افزود: بر اساس این سند و برنامه درسی ملی، از سیاست های کلی آموزش و پرورش ،مدرسه محوری ، توانمند سازی مدیران و واگذاری اختیارات بیشتر به مدیران مدراس به عنوان خط مقدم نظام تعلیم و تربیت است.

وی با تاکید بر اینکه" یکی از مهمترین عوامل موثر در موفقیت یک مدرسه مدیر توانمند است " افزود: ابتکار و خلاقیت ، تعامل سازنده و برخورداری آنها از دانش مدیریتی ،در موفقیت مدیران بسیار موثر است و افق کار و اولویت کار آموزش و پرورش، دادن اختیارات بیشتر به مدیران است.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: اهداف نظام تعلیم و تربیت در مدرسه  محقق می شود و لازم است با توانمند سازی مدیران زمینه رشد و تعالی مدرسه را فراهم کنیم.

احمدی همچنین با اشاره به مشکلات مالی مدراس برای شروع سال تحصیلی جدید گفت: دریافت شهریه در مدارس دولتی منع قانونی دارد و برای رفع کمبود منابع مالی ناشی از کمبود و عدم توزیع به موقع سرانه دانش آموزی از سوی وزارت متبوع ، دریافت مشارکت های های مردمی با رضایت والدین و خارج از برنامه زمانی ثبت نام ، بلا مانع است، چنانچه آموزش و پرورش ،در بسیاری از موارد از کمک های مردمی و خیرین ،بویژه در ساخت فضای آموزشی بهره مند می باشد.

وی همچنین افزود: یکی از راه های مدیریت صحیح منابع مالی موجود، صرفه جویی در مخارج است و مدیران می توان با حذف هزینه های غیر ضروری ،بخش قابل توجهی از کمبود منابع مالی را جبران کنند.

گفتنی است در ابتدای این نشست، مدیران منتخب مدارس نواحی چهارگانه شیراز ، مسائل و مشکلات ثبت نام دانش آموزان را در مقاطع مختلف تحصیلی بیان نمودند .

طرح آدرس در فرایند ثبت نام، اخذ مشارکت های مردمی ، تراکم کلاس و کمبود فضای  آموزشی ، اجرای طرح های هزینه بر، سرویس و پوشاک مدارس، هزینه های سنگین هنرستان ها، کمبود نیروی انسانی و تجهیزات از جمله مشکلاتی بود که مدیران مدارس به آن اشاره کردند.

به اشتراک بگذارید :