تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ ۰۳:۵۵:۳۵
کد مطلب:  646418
مدیر سازمان دانش آموزی کهگیلویه وبویراحمد خبرداد:
بیش از 11 هزار 500دانش آموز عضو سازمان دانش آموزی هستند

مدیر سازمان دانش آموزی کهگیلویه وبویراحمد گفت: این تعداد نسبت به سال گذشته 18درصد افزایش واستان به لحاظ جذب وساماندهی تعداد دانش آموزان رتبه پنجم کشور را دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان، سیدنظام مرادی در نشست خبری با رسانه ها گفت: این اعضاء بعنوان گروه پیشتازان وبا حضور 456مربی فعالیت می کنند.

وی از آمادگی اردوگاه فرهنگی وتربیتی شهید بهشتی یاسوج برای برگزاری اردوها در تابستان امسال خبر داد وگفت: این اردوگاه به سالن کنفرانس وکلاسهای آموزشی نماز خانه-20آلاجیق-سالن غذا خوری-فضای ورزشی وسبز مجهز شده است.

مدیر سازمان دانش آموزان استان گفت: مجتمع فرهنگی اردویی شهید بهشتی یاسوج وابسته به وزارت آموزش و پرورش است، که در مساحت 13 هزار متری ساخته و یکی از بزرگترین اردوگاه دانش آموزی در 2 کیلومتری شهر یاسوج - جاده آبشار واقع شده است،

سیدنظام مرادی از اجرای طرح هر مدرسه یک خبرنگار در مدارس از سال آینده خبر داد و گفت: در صورت اجرای درست این طرح، پانا می تواند در حوزه های آموزشی و فرهنگی نقش مهمی از نظر منبع خبر برای سایر رسانه ها داشته باشد.

وی خبرگزاری پانا را یکی از مجموعه های وابسته به سازمان دانش آموزی بیان کرد و اظهار کرد:دخبرگزاری پانا که مزین به نام دانش آموزان است و نام کامل آن خبرگزاری کانون دانش آموزی است  از سال 81 مجوز را دریافت و در تابستان 82 فعالیت رسمی خود را آغاز کرد و تنها خبرگزاری دانش آموزی در دنیا ست.

مدیر سازمان دانش آموزی استان گفت:فعالیت اصلی خبرگزاری تربیت و پرورش دانش آموزان و نسل نوجوان به عنوان خبرنگار است

مرادی افزود: یک ویژگی این خبرگزاری که آنرا از سایر خبرگزاری ها مجزا می کند سرویسی است که مختص دانش آموزان و فرهنگیان است و اخبار مرتبط با این قشر عظیم را پوشش می دهد .

وی ساماندهی بوفه ها ی مدارس را یکی دیگر از فعالیت های سازمان دانش آموزی برشمر و افزود: با هدف تربیت اقتصادی دانش آموزان و نظارت برروند اجرای پایگاههای تغذیه سالم تا حال حاضر بیش از 300 آموزشگاه در استان مجوز فعالیت دریافت نموده اند.

به اشتراک بگذارید :