تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ ۰۴:۵۸:۴۰
کد مطلب:  646516
مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در گفتگو با خبرنگار صدا و سیما :
زمان ثبت نام دانش آموزان دوره های تحصیلی برای سال تحصیلی 98-97 را تشریح کرد

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در گفتگو با خبرنگار واحد خبر صدا و سیمای مرکز استان زمان ثبت نام دانش آموزان دوره های مختلف برای سال تحصیلی 98-97 را تشریح کرد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان رشید قربانی در گفتگو با خبرنگار واحد خبر صدا و سیمای مرکز کردستان با تشریح جزییات و زمان ثبت نام از تشکیل ستاد نظارت بر ثبت نام دانش آموزان در اداره ارزیابی عملکرد و پاسخ گویی به شکایات استان خبر داد .

وی افزود : این ستاد به منظور نظارت بر فرآیند امور در سطح واحد های اداری و آموزشی ، بازدید و ارزیابی فعالیت ها و رسیدگی به شکایات و پاسخ گویی به سئوالات و ابهامات در سطح استان تشکیل شده است .

رشید قربانی در ادامه اظهار داشت : شیوه نامه ثبت نام دانش آموزان در دوره های تحصیلی به شهرستانها و مناطق به تفکیک دوره و نوع مدارس ارسال می شود .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در بخش دیگری از سخنان خود به ثبت نام مدارس شاهد اشاره کرد و  گفت : پیش ثبت نام دانش آموزان در مدارس شاهد به صورت اینترنتی و صرفا از طریق سامانه سجا به نشانی saja.medu.ir  انجام می شود  .

وی با بیان اینکه زمان ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی مدارس شاهد از اول تا 18 خرداد ماه جاری به اتمام رسیده است، گفت : دانش آموزان پایه هفتم از اول تا 15 تیرماه و دانش آموزان پایه دهم نیز از 10 تیر تا 25 تیر97 فرصت دارند با مراجعه به سامانه سجا نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند .  

رشید قربانی در ادامه گفت : ثبت نام دانش آموزان میان پایه مدارس شاهد نیز بعد از اتمام امتحانات نوبت خرداد از طریق مدارس محل تحصیل انجام خواهد شد .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان هم چنین به ثبت نام دانش آموزان مدارس ابتدایی استان نیز اشاره کرد و گفت : ثبت نام دانش آموزان پایه اول ابتدایی از ابتدای خرداد 97 در حال انجام است و ثبت نام سایر پایه ها نیز از 19 /3/97 آغاز شده است .

وی سپس با اشاره به زمان ثبت نام دانش آموزان دوره های اول و دوم متوسطه استان گفت : دانش آموزان این دوره ها نیز بعد از امتحانات نوبت خرداد ماه می توانند ثبت نام خود را برای سال تحصیلی جدید انجام دهند .

قربانی در ادامه به ثبت نام دانش آموزان پایه هفتم در مدارس استعدادهای درخشان پرداخت و با بیان اینکه ثبت نام این پایه نیز از طریق سامانه به نشانی  hoosh.medu.ir  می باشد گفت : ثبت نام برای سنجش استعداد و هوش داوطلبان از تاریخ 19/3/97 آغاز و تا  24/3/97  ادامه دارد .

وی افزود : انتخاب دانش آموزان پایه هفتم در این مدارس بدون برگزاری آزمون و صرفاً براساس سنجش استعداد و هوش داوطلبان انجام خواهد شد و به صورت سراسری سنجش استعداد و هوش دانش آموزان پایه هفتم متقاضی ثبت نام در  مدارس استعدادهای درخشان در تاریخ 5/5/97 انجام و بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش نتایج این سنجش نیمه دوم شهریور ماه 97  اعلام می شود .

قربانی هم چنین به ثبت نام دانش آموزان پایه دهم مدارس استعدادهای درخشان و نمونه متوسطه دوم نیز اشاره کرد و با بیان اینکه آزمون ورودی آن  11/3/97 همزمان با سراسر کشور در استان برگزار شد، گفت : نتایج این آزمون نیمه دوم مرداد ماه 97  اعلام می شود .

مدیر کل آموزش و پرورش هم چنین به نحوه ثبت نام دانش آموزان پایه هفتم در مدارس نمونه نیز اشاره کرد و با بیان اینکه ثبت نام این پایه نیز در تیرماه انجام خواهد شد، تصریح کرد : بر اساس شیوه نامه ای که متعاقبا اعلام می شود دانش آموزان بر اساس شایستگی های علمی در این پایه ثبت نام می شوند .

وی هم چنین به والدین دانش آموزان پایه هفتم متقاضی ثبت نام در مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی توصیه کرد تا تعیین تکلیف نهایی و قبولی فرزندان شان در این مدارس فعلا در نزدیک ترین مدارس دوره اول متوسطه ثبت نام کنند .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان در ادامه به زمان سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستان نیز اشاره کرد و گفت : برنامه سنجش نوآموزان از 16/4/97 لغایت 15/6/97 می باشد و زمان نوبت دهی به دانش آموزان از طریق مدارس و بعد از ثبت نام و آغاز فعالیت سامانه انجام می شود .

وی در پایان با بیان اینکه 31/5/97 پایان مهلت دانش آموزان قبولی خرداد می باشد بر ثبت نام دانش آموزان در مهلت مقرر تاکید کرد و از دانش آموزان و اولیای آنان خواست ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند و بر اساس محدوده و موقعیت جغرافیایی در نزدیک ترین مدرسه محل اسکان خود ثبت نام کنند .

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه در هنگام ثبت نام اولیای گرامی باید هزینه بیمه دانش آموزی و کتب درسی را پرداخت کنند به نحوه پرداخت شهریه مدارس نیز اشاره کرد و با بیان اینکه شهریه مدارس خاص از جمله مدارس استعدادهای درخشان ، نمونه دولتی ، شاهد و هیات امنایی بر اساس شیوه نامه و ضوابط این نوع مدارس مشخص و باید پرداخت شود، گفت : در مدارس عادی و دولتی نیز نحوه مشارکت اولیای محترم داوطبانه می باشد  .  

به اشتراک بگذارید :