تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ ۰۵:۵۴:۰۵
کد مطلب:  646590
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خبر داد:
آغاز ثبت نام اینترنتی آزمون مدارس سمپاد برای دانش آموزان ورودی پایه هفتم / «هوش، استعداد و خلاقیت » سه معیار سنجش دانش آموزان/ نتایج آزمون 12 شهریورماه اعلام می شود

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: ثبت نام آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان آغاز شده است و در این آزمون دانش آموزان بر اساس ویژگی هایی نظیر «هوش، استعداد و خلاقیت » مورد ارزیابی قرار می گیرند. نتایج آزمون نیز 12 شهریور ماه 97 اعلام می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محمد تقی زاده صبح امروز 21 خردادماه 97 در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومی با اشاره به اینکه ثبت نام آزمون "سنجش هوش و استعدادیابی" برای داوطلبان ورود به پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان آغاز شده است، تصریح کرد: داوطلبان ورود به پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان  می  توانند برای دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام به سایت hoosh.medu.ir  مراجعه کنند.

 

وی زمان برگزاری آزمون را 5 مردادماه 97 به صورت همزمان در سراسر کشور عنوان کرد و گفت: محتوای این سنجش « هوش، استعداد و خلاقیت » است که ابزار آن توسط متخصصان مربوطه طراحی می شود.

 

تقی زاده با بیان اینکه هیچ فهرست ذخیره ای برای دبیرستان های دوره اول استعدادهای درخشان اعلام نمی شود، اضافه کرد: کسب مقیاس « خیلی خوب» در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم و ششم ابتدایی از شرایط ثبت نام داوطلبان در این آزمون است و با توجه به اینکه مراحل ثبت نام به صورت اینترنتی انجام می شود مسئولیت صحت مندرجات به عهده داوطلب است.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان خاطر نشان کرد: ثبت نام داوطلبان از روز شنبه 19 خردادماه آغاز شده است و تا روز پنج شنبه 24 خردادماه ادامه دارد.

تقی زاده با بیان اینکه نتایج آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان 19 شهریور ماه 97 اعلام می شود، گفت: ظرفیت مدارس استعدادهای درخشان خوزستان در پایه هفتم دوره متوسطه اول 850 دانش آموز است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان یادآور شد: پذیرش در پایه هفتم دبیرستان های دوره اول استعدادهای درخشان به منزله ورود بدون سنجش مجدد به مدارس دوره دوم متوسطه نیست و تحصیل دانش آموزان در دوره دوم متوسطه سمپاد تابع ضوابط خاصی است.

به اشتراک بگذارید :