تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ ۰۷:۲۵:۴۳
کد مطلب:  646695
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه:
فرهنگ کرمانشاه را به استان‌های دیگر معرفی کنیم

کسب رتبه‌ی ممتاز تربیت بدنی آموزش و پرورش استان حاصل زحمات آگاهانه‌ای است و باید بتوانیم این رتبه ها را حفظ کنیم و علاوه بر آن باید همگام با پرورش ورزشکاران موفق، آنها را از حیث فرهنگی هم تقویت کنیم تا بتوانند سفیران فرهنگی کرمانشاه در کشور باشند.

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل آموزش و پرورش کرمانشاه، دکتر یزدان‌پناه در جلسه شورای ورزش آموزش و پرورش استان گفت: در عرصه‌های مهم ورزشی فرا استانی، باید به دانش آموزان آموخته شود که  فرهنگ کرمانشاه را به استان‌های دیگر معرفی کنند.

وی همچنین یادآور شد: این استان سرشار از گنجینه‌های فرهنگی است. باید روی این قضیه کار شود و مجموعه ورزش استان همچنانکه پرچمداران پیروزی در میدان های ورزشی کشوری هستند، باید بتوانند معرف شایسته‌ای برای فرهنگ کرمانشاهیان به کشور باشند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان افزود: این یک اصل مهم در میان کشورها و ملت های بزرگ است که در آوردگاه های بزرگ ورزشی، به دنبال انتقال داشته های فرهنگی خود باشند. مسابقات ورزشی فراتر از این ها هم توانسته است بشارت دهنده صلح و دوستی بین ملت ها و کشورها باشد. این فرصتی است که ما باید بتوانیم از آن برای انتقال داده های ارزشمند فرهنگ استانی در کشور استفاده کنیم.

دکتر مجید یزدان پناه با اشاره به کارنامه موفق متولیان امور ورزش در اداره کل آموزش و پرورش در سال گذشته، ادامه داد: کسب رتبه‌ی ممتاز تربیت بدنی آموزش و پرورش استان در کشور حاصل زحمات آگاهانه‌ای است و باید بتوانیم این رتبه ها را حفظ کنیم.

وی در پایان گفت: ورزش در گستره‌ی این سرزمین بزرگ می‌تواند عامل مهم همگرایی بین اقوام و گروه های مهم اجتماعی باشد و بایستی برای این فرصت مهم، در میان دانش آموزان ورزشکار و تیم های مختلف ورزشی، برنامه ریزی جدی داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :