تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ ۰۷:۵۴:۵۳
کد مطلب:  646736
رئیس اداره آموزش استثنایی آموزش و پرورش استان زنجان خبر داد:
پیش‌بینی سنجش 19 هزار نوآموز زنجانی بدو ورود در سال‌جاری/8 پایگاه سنجش سلامت در زنجان فعالیت می‌کند

رئیس اداره آموزش استثنایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به پیش‌بینی سنجش 19 هزار و 500 نوآموز زنجانی بدو ورود در سال‌جاری گفت: هشت پایگاه سنجش سلامت در زنجان فعالیت خود را از اواخر خرداد‌ماه سال‌جاری آغاز می‌کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان سهیلا فریقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار کرد: همانند سال‌های گذشته طرح سنجش سلامت نوآموزان زنجانی در آستانه ثبت‌نام مدارس انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال‌جاری طرح سنجش نوآموزان از هفته آخر خرداد‌ماه آغاز خواهد شد، افزود: این طرح با استقرار پایگاه‌‌های مناطق شهری آغاز می‌شود.

رئیس اداره آموزش استثنایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه با پایان ماه مبارک رمضان فعالیت پایگاه‌های سیار در سطح استان زنجان آغاز می‌شود، تصریح کرد: پایگاه‌های سیار از اول تیرماه در مناطق روستایی و مناطق کوچک فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

فریقی با اشاره به اینکه هشت پایگاه ثابت و سیار برای سنجش نوآموزان زنجانی در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود 19 هزار و 500 نوآموز زنجانی بدو ورود در سال‌جاری مورد سنجش قرار گیرند.

رئیس اداره آموزش استثنایی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان افزود: یک پایگاه نیز برای سنجش تخصصی در نظر گرفته شده است تا نوآموزانی که در مرحله اولیه در زمینه بیماری‌های مختلف از جمله شنوایی، بینایی، اختلالات یادگیری و ... مشکوک ارزیابی می‌شوند در این پایگاه‌ها مورد سنجش تخصصی‌تر قرار گیرند.

فریقی با اشاره به اینکه اواخر شهریور‌ماه سال‌جاری به عنوان زمان احتمالی پایان طرح سنجش نوآموزان زنجانی پیش‌بینی شده است، گفت: هنوز بخشنامه و دستورالعملی در زمینه افراد بازمانده از سنجش از طرف وزارت آموزش و پرورش ارائه نشده است.

وی از اولیا خواست در روز تعیین شده در پایگاه‌های سنجش سلامت حضور یابند تا ضمن انجام فرآیند سنجش نوآموزان به دور از ازدحام و تجمع در پایگاه‌های سنجش مانع از جاماندن نوآموزان از فرآیند سنجش شوند.

به اشتراک بگذارید :