تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ ۰۸:۲۸:۰۶
کد مطلب:  646776
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان مرکزی:
احداث افزون بر 700 فضای آموزشی توسط خیرین در استان مرکزی

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان مرکزی از احداث افزون بر 700 فضای آموزشی توسط خیرین مدرسه ساز در سطح استان مرکزی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، « علی فخاری » با بیان این مطلب افزود: طی 26 سال فعالیت مجمع خیرین مدرسه ساز در استان مرکزی، بالغ بر 700 فضای آموزشی اعم از مدرسه، خوابگاه دانش آموزی، سالن ورزشی، نمازخانه، کارگاه های آموزشی، آزمایشگاه، کتابخانه و پژوهش سرا در سطح مناطق پانزدهگانه آموزشی استان احداث شده است.

وی اظهار داشت : مشارکت خیرین در امر مدرسه‌سازی با توجه به محدودیت منابع مالی، نقش موثری در توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی دارد.

فخاری، کار مدرسه سازی را نیازمند فرهنگ سازی قوی و موثر در جامعه دانست و گفت: به منظور جلب مشارکت خیرین مدرسه ساز استان مرکزی، بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان، در روز 5شنبه 31 خردادماه با رویکرد رویش نیک اندیشان جوان، در محل فرهنگسرای شهر به میزبانی شهر اراک برگزار خواهد شد.

رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان مرکزی افزود: در سال‌های اخیر خیرین بازوی یاریگرآموزش و پرورش در توسعه کمی فضاهای آموزشی بودند به نحوی که هم اکنون با همت خیرین مدرسه ساز تعداد 54 باب آموزشگاه در سطح استان مرکزی در دست احداث می باشد که هزینه بخشی از این آموزشگاه ها تماما توسط خیرین مدرسه ساز تقبل شده است و بخشی دیگر با مشارکت خیرین و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس احداث خواهند شد.

وی تصریح کرد: پیش بینی می شود از این تعداد پروژه در دست احداث، 25 پروژه اعم از فضای آموزشی و پرورشی تا مهرماه سال جاری مورد بهره برداری قرار گیرند.

 

 

به اشتراک بگذارید :