تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ ۰۸:۲۶:۰۵
کد مطلب:  646780
از سوی مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش اعلام شد:
شرایط ورود دانش آموزان پایه هفتم به مدارس تیزهوشان

تاکید بر پرهیز خانواده ها از هزینه کردن در منابع غیر درسی و موسسات آمادگی آزمون

مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش، نحوه ورود دانش آموزان پایه هفتم به مدارس تیزهوشان را اعلام کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه ای، شرایط ثبت نام دانش آموزان داوطلب تحصیل در پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان سال 98-97 را اعلام کرد.

متن اطلاعیه به شرح زیر است:

به اطلاع دانش آموزان داوطلب تحصیل در پایه هفتم دبیرستان های استعدادهای درخشان و اولیای محترم آنان می رساند:  انتخاب دانش آموزان پایه هفتم در این مدارس بدون آزمون های پیشرفت تحصیلی و صرفا براساس سنجش استعداد و هوش داوطلبان انجام خواهد شد.

بر این اساس متقاضیان می توانند از تاریخ 19 لغایت 24 خردادماه برای ثبت نام به آدرس hoosh.medu.ir مراجعه نمایند. سنجش استعداد و هوش داوطلبان همزمان در سراسر کشور در تاریخ 5 مرداد ماه انجام می شود و اسامی پذیرفته شدگان در نیمه دوم شهریور اعلام خواهد شد.

همان گونه که قبلا نیز به اطلاع رسیده است برای موفقیت در این فرایند نیازی به مطالعه منابع غیردرسی و یا شرکت در کلاس های تقویتی و موسسات آمادگی آزمون نیست و خانواده ها از هزینه کردن در این مسیر اجتناب نمایند.

ضمنا چنانچه پذیرفته شدگان قبلاً در مدارس غیر دولتی ثبت نام کرده باشند در فرآیند انتقال آن ها به مدارس استعدادهای درخشان، هزینه ای به خانواده ها تحمیل نخواهد شد.

به اشتراک بگذارید :