تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ ۱۳:۵۸:۰۰
کد مطلب:  646822
مشق ایثارگری دانش آموز قائمیه ای با هدیه دوچرخه خود به همکلاسی نیازمندش

دانش آموزی از شهرستان قائمیه ، در اقدامی ایثار گرانه، دوچرخه خود را به همکلاسی نیازمندش هدیه کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش، امیررضا واقد ،دانش آموز کلاس ششم آموزشگاه شهید سرتیپ میرزایی شهرستان قائمیه ،دوچرخه خود را به همکلاسی نیازمندش هدیه کرد.

این اقدام ایثار گرانه زمانی رخ داد که در مراسم تقدیر از دانش آموزان برتر آموزشگاه ابتدایی شهید سرتیپ میرزایی شهرستان قائمیه، امیررضا واقد به عنوان دانش آموز برتر علمی و اخلاقی کلاس ششم این آموزشگاه جایزه خود را که یک دوچرخه بود، به همکلاسی خود هدیه کرد.

مدیر آموزشگاه شهید سرتیپ میرزایی قائمیه در این زمینه گفت: از آغاز سال تحصیلی و با تصویب شورای معلمان و انجمن اولیاء و مربیان آموزشگاه مقرر شد تا کلیه فعالیتها وتلاشهای برجسته درسی،آموزشی، پرورشی و اخلاقی و انظباطی دانش آموزان در طول سال تحصیلی ارزیابی و در پایان سال با همکاری خیرین ، اولیاء و دانش آموزان هدایای ارزشمندی به دانش آموزان اهداء شود.

مهراب یزدانپرست افزود: امیررضا واقد یکی از دانش آموزان کلاس ششم این آموزشگاه است که توانست با همت و تلاش خود ، عنوان برترین دانش آموز آموزشگاه را از آن خود کرد. 

وی گفت: این دانش آموز هدیه خود را که یک دستگاه دوچرخه بود به دوست و همکلاسی خود که به دلیل مسافت طولانی از منزل تا مدرسه ،مجبور به راهپیمایی یک ساعته در هر روزه  بود  هدیه کرد و با ایثار و از خود گذشتگی درس بزرگی را به همکلاسی هایش داد .

معاون آموزشی اداره آموزش و پرورش قائمیه نیز که در این مراسم حضور داشت ، ضمن ارج نهادن به این اقدام خیر خواهانه دانش آموز ایثار گر، گفت:امروز دانش آموزان با انتخاب هدایای خود قدرت انتخاب را یاد می گیرند و دانش آموزان با تلاشی که در طول سال داشته اند مستحق این تشویق هستند .

بیت اله هوشمندی خطاب به دانش آموزان یادآور شد :تلاش شما در زمینه فعالیت های علمی و پرورشی باید منجر به این شود که در ادامه تحصیل و زندگی خود و دستیابی به اهداف بزرگتر نیز موفق شوید و امیدوارم این طرحها ادامه داشته باشد تا موجب شکوفایی و بالندگی شما شود.  

به اشتراک بگذارید :