تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۱ ۰۹:۳۳:۰۲
کد مطلب:  646824
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش فارس خبر داد :
اولین کارگروه علمی- عملی مربیان ورزش دوره دکتری تربیت بدنی و علوم ورزشی در فارس تشکیل شد

معاون تربیت بدنی و سلامت فارس آموزش و پرورش فارس از تشکیل کارگروه علمی – عملی دبیران تربیت بدنی دوره دکتری تربیت بدنی و علوم ورزشی در فارس خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش،احمد علی قهرمانی ضمن اعلام این خبر ، گفت: از جمله عوامل موثر در کسب شایستگی علمی معلمین و برتری آنها در این زمینه در بین سایر همکاران،تحقیق ، مطالعه و مشارکت در فعالیت های تخصصی در جهت بهبود و پیشرفت شغلی می باشد.  

قهرمانی افزود: حرکت به موازات آخرین توسعه ها و تکامل تئوری های یادگیری و بکار بستن بهترین روش های ابداعی در آموزش مهارتها ،زمینه ارتقاء مربیان به سطح یک مربی برتر و بهتر را فراهم می نماید و آگاهی از پیشرفت های علمی آنها در زمینه های مختلف ورزشی همچون مدیریت ورزشی، روانشناسی ورزشی، جامعه شناسی ورزشی، فیزیولوژی ورزشی، حرکت شناسی ورزشی و مفاهیم مهارت های حرکتی ،می تواند تایید مجددی بر علاقمندی معلم تربیت بدنی به شغل خود و ارزش های آن  باشد.

معاون تربیت بدنی و سلامت فارس آموزش و پرورش فارس با تاکید بر اینکه"  مقبولیت درس تربیت بدنی و ورزش  در بین دانش آموزان ، بستگی زیادی به معلمین ورزش دارد" افزود: معلمان مجریان حقیقی در انتقال محتوای تعلیم و تربیت آموزش و پرورش هستند و سعادت جامعه و آینده فرزندان کشور نیز به عملکرد آنان وابسته است.

وی افزود:در همین راستا اقدام به تشکیل کارگروه علمی عملی دانشجویان مقطع دکتری تربیت بدنی و علوم ورزشی که بعنوان متولیان اصلی ساعات درس تربیت بدنی در مدارس مشغول به فعالیت هستند نمودیم.

قهرمانی هدف از اجرای این طرح را کیفیت بخشیدن به فرایند آموزش از طریق کشف روشهای برتر و خلاقانه تدریس تربیت بدنی و توانمندسازی و ارتقاء سطح عملی معلمان بیان کرد.

به اشتراک بگذارید :