تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ ۰۴:۱۱:۴۲
کد مطلب:  647055
در جلسه شورای نظارت بر مدارس غیر دولتی دامغان اعلام شد
70 میلیارد ریال کمک مدارس غیر دولتی استان سمنان به دولت

با حضور اسقائی رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی استان، مباحث مربوط به تدوین و تبیین نقشه جامع توسعه مدارس مراکز غیر دولتی و سامانه های الکترونیکی مطرح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان به نقل ازشهرستان دامغان؛جلسه شورای نظارت بر مدارس و مراکز آموزشی دامغان با حضور اسقائی رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی استان در سالن جلسات شهید علی آبادی مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد. 

در ابتدای این جلسه حسن کاتبی مدیر آموزش و پرورش ضمن خوش آمد گویی اظهار داشت: مدارس غیر دولتی بازوان آموزش و پرورش می باشند و سیاست های کاری شهرستان حمایت همه جانبه از این بخش می باشد.

در ادامه این جلسه حامد مومنی کارشناس مشارکت ها با احصا مشکلات و موانع توسعه و پیشرفت کمی و کیفی مدارس غیر دولتی همدلی و همکاری موسسان را یکی از مهمترین فاکتورهای موفقیت دانست.

محمد اسقائی رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی استان از واگذاری صدور مجوز های تأسیس مراکز آموزشی غیر دولتی به شهرستان ها و مناطق خبر داد و گفت: استان تنها در صدور مجوز راه اندازی نقش نظارتی خواهد داشت.

وی ادامه داد: ایجاد سامانه جامع آموزشی ضمن خدمت ویژه کارکنان مدارس و مراکز غیر دولتی و سامانه های شهریه از دیگر خدمات الکترونیکی خواهد بود که برای این مدارس تعریف شده است. و یکی از نکات قابل توجه این سامانه را نحوه انتقال و انعکاس گزارشات، انتقادات، شکایاتات دانست و اظهار داشت: هرگونه مطلب که در این سامانه منعکس شود برای اداره کل مستقیما قابل رصد و پیگیری خواهد بود.

رئیس اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت های مردمی استان یکی از مهمترین و اصلی ترین اهداف کاری در سال 1397 را تدوین نقشه جامع توسعه مدارس و مراکز غیر دولتی دانست و افزود: برای تحقق اهداف تعیین شده با سه رویکرد:‌ نظارت و بازدید از مراکز آموزشی غیر دولتی ، ایجاد میز خدمت و راه اندازی سامانه های الکترونیکی (دولت الکترونیک) بطور جد و تمام توان بدنبال ایجاد این سه محور خواهیم بود.

محمد اسقائی در خاتمه این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های مراکز آموزشی غیر دولتی شهرستان دامغان و مقایسه آن با استان، نقش این مراکز را در اشتغال و صرفه جویی در هزینه های آموزشی قابل توجه دانست وتصریح کرد: مدارس غیر دولتی استان نزدیک به 7 میلیارد تومان به دولت کمک کرده اند. 

به اشتراک بگذارید :