تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ ۰۸:۰۷:۲۱
کد مطلب:  647326
نیاز به 700 کلاس درس جدید با استقرار پایه دوازدهم در گیلان

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: با استقرار پایه دوازدهم در سال تحصیلی آینده، به 561 کلاس در هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش و 131 کلاس در مقطع متوسطه نظری نیاز است.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان، مهدی حاجتی با اشاره به برخی چالش های پیش رو همزمان با استقرار پایه دوازدهم گفت: در سال تحصیلی 98 _ 97 به بیش از 31 هزار ساعت جدید در متوسطه نظری و هنرستان ها نسبت به سال تحصیلی امسال، نیاز داریم که با اتخاذ راهکارهایی باید نیروهای آموزشی مورد نیاز  را تأمین کنیم. وی با بیان جذب قطعی 317 نیروی جدید آموزشی در سال آینده خاطرنشان کرد: از این تعداد  143  نفر در مقطع ابتدایی،158  نفر در متوسطه و 16 نفر در هنرستانها از طریق جذب دانشجو معلمان و همچنین آزمون استخدام سراسری سال 96 در سال تحصیلی آینده وارد آموزش و پرورش  می شوند. مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خاطرنشان کرد: در آزمون استخدامی سال 97 ، 274 سهمیه استخدامی به استان گیلان اختصاص یافته است که شامل: 59 نفر در مقطع ابتدایی، 87 نفر در مقطع متوسطه و 128 نفر هم در بخش هنرستان است. حاجتی با اشاره به بازنشسته شدن 1300 فرهنگی شامل: 800 مرد و 500 زن تا سال تحصیلی آینده، گفت: از این تعداد 566 نفر از مقطع دوم متوسطه  و هنرستان ها هستند که در سال تحصیلی آینده  با توجه به ظرفیت های انسانی و فضاهای آموزشی موجود ساماندهی نیروهای انسانی انجام می شود. وی در بخش دیگری از سخنانش به راهکارهای آموزش و پرورش استان گیلان در جبران کمبود نیروی انسانی در سال آینده اشاره کرد و گفت: به غیر از جذب نیروهای جدید، بخش دیگری از این کمبودها با اختصاص ساعت های حق التدریسی جبران می شود که بر اساس پیش بینی آموزش و پرورش گیلان، میزان ساعت حق التدریس در سال تحصیلی 98_ 97 نسبت به امسال، دو برابر ( 50 هزار ساعت ) افزایش خواهد یافت.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در پایان اظهار داشت: ساخت فضاهای آموزشی باید بر اساس نظام آموزشی 3_3_3_3 باشد و در این راستا نیازمند همدلی ارکان آموزش و پرورش ، استفاده از ظرفیت همه دستگاهها و  همچنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی  در آمادگی هر چه بیشتر برای استقرار پایه دوازدهم هستیم.

امسال 374 هزار و 617 دانش آموز در استان گیلان تحصیل می کنند که از این تعداد 28 هزار و 488 نفر در پایه یازدهم ( شامل: نظری، کاردانش و فنی و حرفه ای) درس می خوانند. 

 

به اشتراک بگذارید :