تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ ۰۸:۲۳:۳۳
کد مطلب:  647344
معاون سوادآموزی فارس در جلسه بهبود کیفیت آموزش و پرورش سپیدان تاکید کرد:
لزوم حمایت همه جانبه نهادها و ارگان ها از سواد آموزی

معاون سوادآموزی فارس گفت : سوادآموزی برای پیشرفت و تحقق اهداف خود نیازمند حمایت و پشتیبانی همه دستگاهها و نهادهاست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عیسی ملک پور،در جلسه ستاد بهبود کیفیت شهرستان سپیدان گفت:سوادآموزی استان فارس در سالهای اخیر هم به لحاظ کمی و هم کیفی رشد قابل ملاحظه ای داشته است که این امر مرهون تلاشها و برنامه ریزی ها و پیگیریهای کارشناسان و مسؤولان سوادآموزی شهرستان ها و مناطق در سطح استان می باشد .

معاون سوادآموزی فارس افزود :سوادآموزی از جمله واحدهایی است که باید مورد حمایت قاطع و همه جانبه همه نهادها و ارگانها قرار بگیرد تا بتواند موفق شود،پیشرفت کند و اهداف خود را محقق سازد زیرا این مجموعه با قاطبه مردم سر و کار دارد و چنین نیست که به تنهایی بتواند به موفقیت چشمگیری دست یابد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش شورای پشتیبانی سوادآموزی اشاره کرد و گفت:این شورا در شهرستانها و مناطق به ریاست فرماندار تشکیل می گردد و دلیل این امر هم این است که فرماندار به عنوان رئیس آن شهرستان نقش بسیار تعیین کننده ای در هماهنگی و پای کار آوردن سایر نهادها و دستگاهها و اتمام حجت کردن با آنان را دارد .

ملک پور افزود: وقتی فرماندار برای یکایک اعضای شورای پشتیبانی ابلاغ صادر می کند و وظایف هر یک را مشخص می کند ،این امر به همه فعالیتهای رسمیت بخشیده و باعث می شود کارها و برنامه های سوادآموزی به صورت منظم و البته هماهنگ و با جدیت پیش برود که این برنامه ها از شناسایی و جذب و نگهداشت بی سواد تا تشکیل کلاسها و نظارت بر کار آموزش و در نهایت برگزاری امتحانات پایانی و ... را شامل می شود.

وی افزود: درزمینه جذب اولیای بیسواد، هنوز با کاستی هایی روبه رو هستیم،  لذا در این مورد نیز باید اهتمام بیشتری داشته باشیم.

مدیر اداره آموزش و پرورش سپیدان نیز گفت: امروزه سواداموزی ازجهات گوناگون پیشرفت قابل توجهی داشته است که این روند در سالهای اخیر در استان فارس و با برنامه ریزی مطلوب معاون محترم سوادآموزی استان توسعه بیشتری یافته است وامروزه فارس درزمینه مسائل سواداموزی،جذب  ونگهداشت سوادآموزان درسطح کشور پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است.

مهبودی ضمن تشریح عملکرد سوادآموزی سپیدان در سال گذشته گفت:درسال96درحوزه سواداموزی230نفردردوره انتقال50نفرودردوره تحکیم60نفرسهمیه به سپیدان تخصیص یافت که مطابق سهمیه تمامی افراد جذب شده اند.

گفتنی است معاون سوادآموزی و هیأت همراه در ادامه این سفر از حوزه های امتحانات پایانی  و سایر فعالیت های سوادآموزی شهرستان سپیدان بازدید کردند.

به اشتراک بگذارید :