تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ ۰۸:۲۸:۴۰
کد مطلب:  647352
تفاهم نامه توسعه رشته حمل و نقل در منطقه آزاد ماکو منعقد شد

تفاهم نامه توسعه رشته حمل و نقل با همکاری اداره کل آموزش و پرروش، اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و سازمان منطقه آزاد ماکو منعقد شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آموزش و پرورش استان، با حضور معاون آموزش متوسطه استان و نمایندگان مدیرکل راه و ترابری، تفاهم نامه توسعه رشته حمل و نقل با همکاری اداره کل آموزش و پرروش، اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای استان و سازمان منطقه آزاد ماکو منعقد شد.

«اردشیر سیدسیاح» معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان در این خصوص اظهار کرد: استان آذربایجان غربی با قرار گرفتن در شمال غربی ایران و دارای بزرگترین و اصلی تری پایانه کشور و هم مرز بودن با سه کشور، نقش استراتژیکی در جغرافیای کشور دارد.

وی افزود: آموزش و پرورش در روند آموزش و تربیت نسل جوان نقش به سزایی دارد و از طرفی با توجه به نقش کلیدی سرمایه های انسانی متخصص در ارتقای کیفیت حمل و نقل و تأمین ایمنی و نیز جهت ایجاد شرایط مناسب و فراهم نمودن زمینه اشتغال پایدار فارغ التحصیلان دیپلم و بالاتر، اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی با همکاری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجان غربی نسبت به توسعه رشته حمل و نقل در شهرستان ماکو در قالب انعقاد تفاهم نامه همکاری اقدام نموده است.

سیدسیاح با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در خصوص جلب مشارکت ارگان سهیم و مؤثر، بخش عمومی و غیردولتی در تعلیم و تربیت رسمی عمومی تاکید دارد؛ اضافه کرد: توسعه مشارکت دو دستگاه در تربیت نیروی انسانی ماهر متناسب با نیاز کشور در حوزه حمل و نقل استان، ایجاد هماهنگی، هم افزایی، تقویت و نظارت بر توسعه رشته حمل و نقل در نظام آموزش متوسطه از موضوعات مهم این تفاهم نامه است.

این مقام مسئول گفت: بسط و اشاعه مفاهیمی همچون فرهنگ حمل و نقل از سنین پایین تحصیلی و مشارکت در دستیابی به سطح دانش و مهارت نیروی کار بخش حمل و نقل استان از دیگر موضوعات این تفاهم نامه می باشد.

به اشتراک بگذارید :