تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ ۱۰:۲۵:۵۸
کد مطلب:  647466
مدیرکل دفتر تالیف کتب درسی فنی، حرفه ای:
مدیرکل دفتر تالیف کتب درسی فنی- حرفه ای و کاردانش سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی از تالیف 240 عنوان کتاب جدید در سال جاری خبر داد.

مهندس احمد رضا دوراندیش روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار جوانه های شبکه 2 سیما، با بیان این مطلب که سال 97-98 اولین سالی است که هنرجویان پایه دوازدهم را خواهند گذراند، افزود: به همین دلیل همکاران ما در دفتر تالیف کتب درسی با توجه به تنوع و کثرت رشته های فنی و حرفه ای در تلاشی بی وقفه 240 عنوان کتاب جدید را تدوین نموده اند که 100 عنوان مربوط به هنرآموز و 140 عنوان نیز مربوط به هنرجویان می شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، مهندس احمد رضا دوراندیش روز دوشنبه 22 خردادماه 97 در گفتگو با خبرنگار جوانه های شبکه 2 سیما، با بیان این مطلب که سال 97-98 اولین سالی است که هنرجویان پایه دوازدهم را خواهند گذراند، افزود: به همین دلیل همکاران ما در دفتر تالیف کتب درسی با توجه به تنوع و کثرت رشته های فنی و حرفه ای در تلاشی بی وقفه 240 عنوان کتاب جدید را تدوین نموده اند که 100 عنوان مربوط به هنرآموز و 140 عنوان نیز مربوط به هنرجویان می شود.

وی افزود: رویکرد ما در تدریس محدود به کتاب درسی نشده و بسته آموزشی مورد توجه قرارگرفته است. لذا طبق برنامه تعریف شده همکاران ما در گروه های مختلف در حال تدوین و یا بررسی و اعتبارسنجی کتاب های تالیف شده هستند. در این رابطه 3 گروه کتاب تدوین شده است. گروه اول کتاب «درسی هنرجو» است که در کلاس تدریس می شود. گروه دوم کتاب «همراه هنرجوست» که به عنوان مکمل کتاب درسی در اختیار هنرجویان قرار می گیرد و گروه سوم کتاب «راهنمای هنرآموز» است مطالب مورد نیاز دبیران هر رشته در آن گردآوری شده و در اختیار آنان قرار می گیرد.

دوراندیش در پاسخ به این سئوال که کتاب های پایه دوازدهم چه وقت پایان آماده می شود؟، اظهار داشت: خوشبختانه همه کتاب ها طبق برنامه تنظیم شده به پایان رسیده و بیش از 50درصد آنها در مرحله آماده سازی است و مابقی نیز پس از بررسی نتایج اعتبارسنجی و اِعمال نظرات کارشناسی برای چاپ آماده خواهد شد.

وی اضافه کرد: در تدوین کتاب ها علاوه بر استفاده از معلمان باتجربه هر رشته، صاحبان مشاغل مرتبط، اساتید دانشگاه ونیازسنجی، نظرات متخصصان دنیای کار و صنعت و استاندارهای بین المللی نیز مورد توجه قرار داشته است.

به اشتراک بگذارید :