تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۲ ۲۲:۰۵:۰۹
کد مطلب:  647515
برگزاری جلسه ستاد سنجش و ثبت نام دانش آموزان ورودی به پایه هفتم استعدادهای درخشان استان

جلسه ستاد سنجش و ثبت نام دانش آموزان ورودی به پایه هفتم استعدادهای درخشان استان با حضور کلیه اعضاء ستاد در  در دفتر معاونت آموزش متوسطه استان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان سمنان،حسین رشیدی معاون آموزش متوسطه استان در این جلسه با بیان این خبر اظهارکرد: با توجه به سیاست های وزارت آموزش و پرورش شیوه جذب و پذیرش دانش آموزان ورودی به استعدادهای درخشان در سال تحصیلی جاری ترکیبی از سنجش، هوش، استعداد و خلاقیت دانش آموزان خواهد بود که ابزار آن توسط متخصصان مجرب مربوط طراحی می شود.

وی افزود:زمان ثبت نام داوطلبان از تاریخ 97.3.19 لغایت 97.3.29 و زمان انجام سنجش برای دانش آموزان داخل و خارج  از کشور در ساعت 9 صبح روز جمعه مورخ 97.5.5 به صورت همزمان در سراسر کشور و نیز در حوزه های آزمون استان می باشد.

 معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش استان سمنان تصریح کرد:دانش آموزانی شرایط ثبت نام را خواهند داشت که کسب مقیاس خیلی خوب در تمامی دروس نوبت دوم پایه پنجم ابتدایی در سال تحصیلی 96-95 و خیلی خوب در تمامی دروس نوبت دوم پایه ششم در سال تحصیلی 97-96 را کسب نموده باشند.

حسین رشیدی خاطرنشان کرد: کلیه مراحل ثبت نام تا اعلام نتایج به صورت اینترنتی بوده و دانش آموزان پذیرش شده در 8 مرکز استعدادهای درخشان شهرستان های سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار ادامه تحصیل خواهند داد.

در ادامه جلسه خانم حدادی معاون آموزش ابتدایی استان ضمن بیان مشکلات و نقایص متعدد برگزاری آزمون ها در دوره ابتدایی در سال های گذشته، اظهار امیدواری کرد: با برگزاری شیوه جذب جدید بتوان بسیاری از مشکلات دوره ابتدایی بخصوص استرس، فشار به خانواده های والدین را کم کرد.

 وی همچنین تاکید کرد: مدارس از برگزاری هرگونه کلاس های آمادگی برای سنجش آزمون ورودی پرهیز نمایند.

به اشتراک بگذارید :