تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ ۲۲:۰۶:۱۷
کد مطلب:  647516
با امضای تفاهم نامه بین آموزش و پرورش، آب منطقه ای و جهاددانشگاهی؛
هفتمین دوره طرح ملی نجات آب(داناب) در استان سمنان اجرا می شود

تفاهم نامه همکاری فی ما بین اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان، شرکت آب منطقه ای سمنان و جهاددانشگاهی استان سمنان با موضوع اجرای طرح ملی دانش آموزی نجات آب(داناب) در سطح مدارس استان سمنان امضا شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان سمنان،مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان با بیان اینکه استان سمنان در اجرای طرح ملی دانش آموزی نجات آب(داناب) در سطح مدارس استان سمنان دارای رتبه برتر کشوری است، گفت: این طرح برای هفتمین سال متوالی در سطح مدارس استان سمنان اجرا خواهد شد و انشاءالله بتوانیم در شرایط بحرانی امروز، شاهد اثر بخشی مطلوب این طرح در جامعه باشیم.

ایرج حیدریان اضافه کرد: شرایط مدیریت مصرف در کشور ما، شرایط مطلوب و خوبی نیست، سرانه مصرف در کشور ما نیز بسیار بالا است، لذا ما در اجرای طرح های مهم در حوزه آب و آگاهی بخشی به جامعه باید همکاری اقناعی مخاطبان و مردم را به همراه داشته باشیم.

وی ادامه داد: ما در طرح ملی داناب به دنبال ایجاد یک ادبیات مشترک با مردم و خصوصاً دانش آموزان هستیم تا انشاءالله آموزش های لازم در خصوص مدیریت مصرف آب، و مصرف بهینه آب خصوصاً در بخش کشاورزی را فرابگیرند و این نیازمند یک انسجام و همدلی و تعامل خوب است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای سمنان اضافه کرد: ما در اجرای طرح ملی داناب در سطح مدارس، هر سال یک ابتکار عمل جدید خواهیم داشت که اگر این چنین نباشد در اجرای طرح موفق نخواهیم بود، انشاءالله در سال تحصیلی جدید بازدید های مختلف دانش آموزان از طرح ها و پروژهای آبی استان و همچنین بازدید از دشت های بحرانی استان که دچار خشکسالی شدند و بازدید ها و اردوهای علمی مختلف را خواهیم داشت تا دانش آموزان بیشتر با شرایط بحرانی و خشکسالی آشنایی پیدا کنند.

رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان نیز در این جلسه دغدغه کم آبی و کمبود آب را دغدغه همه مردم و مسوولین دانست و گفت: جهاددانشگاهی نیز به عنوان مشاور اجرای این طرح، اجرای این طرح را نه به عنوان وظیفه، بلکه به عنوان یک رسالت مهم بر خود می داند و از تمام توان علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و رسانه ای برای اجرای موفق این طرح استفاده خواهد کرد.

حسن رهایی تأکید کرد: انشاءالله برای اجرای موفق طرح ملی داناب در استان سمنان از ظرفیت های مختلف و مطلوبی که در هر سه نهاد زیربط آموزش و پرورش، آب منطقه ای و جهاددانشگاهی وجود دارد استفاده شود.

 

به اشتراک بگذارید :