تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۲۲:۲۳:۲۰
کد مطلب:  647517
مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان خبرداد:
اجرای طرح ملی داناب با مشارکت 26 هزار و 759 دانش آموز استان درسال تحصیلی جدید

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان از اجرای طرح ملی داناب با مشارکت 26 هزار و 759 دانش آموز متوسطه دوره اول استان درسال تحصیلی جدید خبرداد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش وپرورش استان سمنان ،محمد دستورانی در جلسه امضا و تبادل این تفاهم نامه گفت: طرح ملی دانش آموزی نجات آب(داناب) برای هفتمین سال متوالی در سطح مدارس مقطع اول دوره متوسطه اجرا خواهد شد.

وی  افزود: در اجرای طرح ملی داناب در سال تحصیلی 97 98 در سطح مدارس استان سمنان حدود 26 هزار و 759 دانش آموز مقطع متوسطه دوره اول مشارکت خواهند داشت و آموزش های لازم در خصوص مدیریت مصرف آب و مصرف بهینه آب را فرا خواهند گرفت.

مدیرکل آموزش وپرورش استان سمنان با اشاره به اینکه این طرح، یک طرح ملی است و با همکاری، تعامل و همسویی می توان شاهد اثر بخشی آن بود، ادامه داد: طرح ملی دانش آموزی داناب در سال تحصیلی 97 98 در حدود 225 آموزشگاه مقطع متوسطه اول اجرا خواهد شد که از این تعداد 74 آموزشگاه در مناطق روستایی است.

محمد دستورانی با اشاره به همکاری و مشارکت شرکت آب منطقه ای سمنان و جهاددانشگاهی استان سمنان به عنوان مشاور اجرای طرح، در اجرای طرح ملی داناب در استان سمنان خاطرنشان کرد: شرکت آب منطقه ای سمنان یک شرکت مادر تخصصی است و تخصص ویژه و نگاه تخصصی به مقوله بحران کمبود آب و خشکسالی دارد و جهاددانشگاهی نیز به عنوان یکی از مراکز علمی با کیفیت به لحاظ برگزاری دوره های آموزشی به روز، کارآمد و با کیفیت به شمار می آید.

وی اظهارکرد:همکاری این دو سازمان و نهاد با تخصص و کار تخصصی در کنار آموزش و پرورش می تواند به اجرای موفق این طرح بسیار کمک کند.

به اشتراک بگذارید :