تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ ۰۴:۰۰:۱۸
کد مطلب:  647640
مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل عنوان کرد:
پوشش صد در صدی طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه 22 هزارو 352 نفر نو آموز در طرح سنجش 96 مورد ارزیابی قرار گرفتند، گفت: استان اردبیل در سالی که گذشت موفق شد به پوشش صد در صدی در این حوزه دست پیدا کند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل، احمد ناصری در جلسه هماهنگی طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزانطرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان سالتحصیلی 98-97با هدف ارزیابی های بینایی ، شنوایی، بهداشتی، آمادگی تحصیلی و پزشکی درمانی در مراحل اولیه و تخصصی از 2 تیرماه آغاز و تا  پایان شهریور بطول خواهد انجامید.

ناصری با بیان اینکه نو آموزان بدو ورود باید به همراه والدین خود برای ثبت نام در مدارس اقدام کنند، اظهار کرد در سالجاری 11 پایگاه اولیه و یک پایگاه تخصصی جهت ارزیابی کلیه نوآموزان بدو ورود به پایه اول که متولد نیمه دوم سال90 و نیمه اول سال 91هستند، دایر خواهد بود.

وی افزود: همچنین نوآموزان مراکز پیش دبستانی شهری نواحی یک و دو، مشگین شهر، خلخال، پارس آباد و گرمی که متولد نیمه دوم سال 91 و نیمه اول سال 92 می باشند نیز می توانند در این طرح شرکت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان افزود: در طرح سنجش سلامت،  نوآموزان از نظر بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، اختلالات رفتاری، اختلالات جسمی حرکتی،  بیماری‌هایی که نیاز به مراقبت بیشتر دارند ، بهداشت و سلامت دهان و دندان مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورتی که در پایگاه‌های سنجش سلامت اولیه مشکوک به مشکل شناسایی شوند،  برای بررسی بیشتر به پایگاه‌های تخصصی ارجاع داده خواهند شد.

احمد ناصری با عنوان اینکه این طرح برنامه ای مشارکتی بین وزارت آموزش و پرورش و وزارت بهداشت و درمان است، تصریح کرد: از نهادهایی که در این طرح مشارکت دارند خواست تا اطلاع رسانی به موقع و شفاف در این خصوص را بعمل آورند.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان نیز با ارائه گزارشی از اجرای این طرح در سال 96 گفت: علم روز دنیا تلاش می کند با آموزش های تلفیقی و فراگیر، دانش آموزان با نیاز ویژه را از برچسب زدن دور نگه دارد و زمینه تعلیم و تربیت آن ها در مدارس عادی را فراهم آورد.

محمد شفایی با بیان اینکه در سال جاری نیز نوبت گیری جهت انجام سنجش از طریق سامانه انجام خواهد شد، گفت:  هزینه طرح سنجش سلامت برای نوآموزان کلاس اولی 250هزار ریال می باشد که این وجه باید از طریق دستگاه های پوز (POS) پایگاه های سنجش پرداخت شود.

 

به اشتراک بگذارید :