تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ ۰۸:۵۵:۰۰
کد مطلب:  647721
معاون اول رئیس جمهوردر گردهمایی خیرین مدرسه‌ ساز کشور:
آموزش وپرورش اولویت اول و زیر بنای توسعه در کشور است

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اهمیت آموزش گفت: آموزش وپرورش اولویت اول وزیر بنای توسعه در کشور است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، شامگاه دیروز اسحاق جهانگیری در گردهمایی خیرین مدرسه‌ساز کشور که به مناسبت بیستمین سال تاسیس جامعه خیرین و در مدرسه دارالفنون تهران برگزار شد، با ابراز خرسندی از حضور در جمع خیرین مدرسه ساز،اظهار کرد: در ابتدا از طرف خودم و هیأت دولت صمیمانه از اقدامات خیرین در همه بخش‌ها تشکر می کنم.

وی  مردم ایران را افرادی نوعدوست و آگاه به مسائل کشور برشمرد و افزود: در هرجا که نیاز باشد مردم حضور می یابند وبه هم نوعانشان خدمت می کنند.

جهانگیری کار خیرین در بخش مدرسه‌سازی را کاری عظیم و بزرگ دانست وتصریح کرد: بر اساس آمار وارقام بیش از 20 درصد کلاس‌های درس ایران توسط خیرین احداث شده است.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: برای ساختن آینده ای روشن در کشور، باید دولت و ملت در کنار هم باشند و مشکلات را بامساعدت یکدیگر حل وفصل کنند.

وی با اشاره به وجودبیش از 650 هزار خیر مدرسه‌ساز در کشور اظهار کرد: خوشبختانه مردم ما به اهمیت مدرسه‌سازی پی بردند و به این سنت حسنه پایبندند.

جهانگیری  آموزش و پرورش کانون بنیادی توسعه همه جانبه کشور دانست وافزود: نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا آموزش وپرورش زیربنای انواع توسعه؛ اقتصادی ، اجتماعی،سیاسی،فرهنگی و...است واولویت اول هرکشوری است، بنابراین اگر ضعفی در آموزش و پرورش باشد، قطعا درسایر بخش های کشور تاثیرگذار خواهد بود.

وی ادامه داد: همانطور که درآمار وارقام آمده است استان هایی مانند تهران، البرز واصفهان سرانه فضای آموزشی کمتری نسبت به سایر استان ها دارند که این امر نشان دهنده جهت گیری دولت در حل مشکلات مناطق محروم است.

به اشتراک بگذارید :