تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ ۰۶:۰۸:۳۸
کد مطلب:  647795
22 تیرماه، اراک میزبان جشنواره مهارت های هنری شاخه کاردانش کشور خواهد بود

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: 22 تیرماه، اراک میزبان جشنواره مهارت های هنری شاخه کاردانش کشور خواهد بود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، « مجتبی حیدری» در نشست ستاد اجرایی این جشنواره گفت: دوازدهمین جشنواره مهارت های هنری شاخه کاردانش کشور، 22 لغایت 24 تیرماه به میزبانی استان مرکزی در شهر اراک برگزار می شود.

وی افزود: این جشنواره مطابق با تقویم زمانبندی، در 4 مرحله آموزشگاهی، منطقه ایی، استانی و کشور برگزار می شود.

قائم مقام ستاد اجرایی جشنواره اظهار داشت: تمامی آثار هنرجویان منتخب مرحله استانی در سامانه این جشنواره بارگذاری و هم اکنون به منظور انتخاب آثار برتر جهت حضور در مرحله کشور، در حال داوری هستند.

حیدری با اشاره به بخش های مختلف این جشنوار گفت: مرحله کشوری دوازدهمین جشنواره مهارت های هنری شاخه کار و دانش در 11 گرایش شامل طراحی نقوش سنتی، طراحی عمومی، عکاسی، چاپ باتیک، مشبک کاری، چرم، فرش، طلا و جواهر سازی، گرافیک، پوشاک و پاپیه ماشه برگزار می شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان مرکزی، با بیان اینکه 90 درصد شرکت کنندگان این جشنواره دانش آموزان دختر هستند گفت: سبقه این جشنواره صرفا هنری است، بنابراین دانش آموزان دختر به دلیل ظرافت های هنری و دقت نظر بیشتر در مسائل هنری بیش از بخش های صنعت، خدمات و کشاورزی از این بخش استقبال می کنند.

وی افزود: منتخبین این جشنواره در تاریخ 22 تیرماه در آیین افتتاحیه جشنواره شرکت خواهند نمود و در تاریخ 23 تیرماه مرحله عملی جشنواره با حضور داوران تخصصی هر رشته ضمن ارائه آثار توسط هنرجویان برگزار می شود.

حیدری خاطر نشان کرد: آئین اختتامیه دوازدهمین جشنواره مهارت های هنری شاخه کاردانش همزمان با میلاد فرخنده ی حضرت فاطمه معصومه (س) در تاریخ 24 تیرماه در محل فرهنگسرای شهر با معرفی منتخبین در اراک برگزار خواهد شد.

وی گفت: در مرحله کشوری این جشنوره 120 هنرجو با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت و 45 داور و ناظر بر امر اجرای مسابقات و برگزاری جشنواره نظارت می نمایند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرور استان مرکزی، در پایان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه برگزاری این جشنواره با مدیرکل دفتر کاردانش وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: آموزش و پرورش استان مرکزی با تشکیل 9 کمیته اجرایی، تجهیزات و آزمون، حراست، ارزیابی عملکرد، روابط عمومی و اطلاع رسانی، مالی و اسناد، فوق برنامه، بهداشت و سلامت و اسکان و تدارکات ضمن بهره گیری از زبده ترین نیروها، نهایت تلاش خود را در جهت برگزاری هر چه مطلوب تر این جشنواره به کار خواهد بست.

به اشتراک بگذارید :