تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ ۰۷:۲۹:۳۷
کد مطلب:  647878
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
۱۷۰۰ فرهنگی استان در سال جاری بازنشسته می شوند

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران بابیان اینکه ۵۴ درصد از نیروهای آموزش و پرورش را بانوان تشکیل می دهند، گفت: ۱۷۰۰ نفر در سال جاری بازنشسته می شوند که برای سال های آتی با کمبود نیرو مواجه هستیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران؛ «عسکری نیکزاد» در جلسه شورای آموزش و پرورش با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۰ بیش از 10 هزار نفر بازنشسته می شوند، افزود: در سال تحصیلی گذشته ۱۵۰۰ نفر به نیروهای ما افزوده شده است و ۱۸۱ نفر نیز در سال جاری جذب می شوند.

وی به کمبود فضای آموزشی اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر با کمبود ۲۵۸ کلاس درس، ۲۰ هزار متر فضای کارگاهی و نیروی متخصص و ماهر در رشته های هنرستانی مواجه هستیم.

نیکزاد با بیان اینکه بسیاری از تجهیزات هنرستان ها فرسوده هستند، ادامه داد: با توجه به رشته های جدید که منطبق با علم روز است کارگاه هایی ایجاد نشده، در حالی که همه کشورها به سمت تکنولوژی و مدیریت پیش می رود که متأسفانه ما در این بخش با مشکل مواجه هستیم.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: درسال تحصیلی آینده پایه دوازدهم به پایه تحصیلی افزوده می شود و هنرستان ها نیز سه ساله می شوند در حالی که قدمت کارگاه های ما بیش از ۴۵ سال است که باید این مشکلات برطرف شود.

نیکزاد به توسعه کمی مدارس پژوهش محور از ۲۰۰ به ۴۰۰ مدرسه اشاره کرده و خاطر نشان کرد: در پنجمین جشنواره جابربن حیان که ۱۵۰ هزار دانش آموز در آن شرکت کردند، ۴۶هزار طرح ارسال شده است.

وی افزود: اولین دوره المپیاد کار آفرینی با همکاری دانشگاه علمی و کاربردی و پارک علم و فناوری برگزار و ۱۵ نفر از هنرجویان به ارائه ایده و طرح های خود پرداختند.

مدیر کل آموزش و پرورش مازندران با بیان اینکه همه دستگاه ها و نهادها باید به آموزش و پرورش کمک کنند، تأکید کرد: اگر کشورهای دیگر را به عنوان الگو نام می بریم باید همه دستگاه ها خود را متولی آموزش و پرورش بدانند و در جهت کمک به آن تلاش کنند.
 

به اشتراک بگذارید :