تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ ۰۸:۳۵:۱۰
کد مطلب:  647954
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان خبر داد:
سنجش سلامت35 هزار دانش آموز گیلانی بدو ورود به دبستان

طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی 22 هزار دانش آموز کلاس اولی و 13 هزار پیش دبستانی در گیلان اجرا می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان ، امروز در نشست ستاد هماهنگی برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان ، مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه امسال 35  هزار دانش آموز گیلانی، در این طرح سنجش می شود ، گفت: 27 پایگاه سنجش سلامت در مناطق مختلف استان برای اجرای این طرح مهیا شده است.

مهدی حاجتی با اشاره به اینکه ثبت نام از دانش آموزان بدو ورود به دبستان برای حضور در پایگاههای سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی از 12 خرداد آغاز شده است، افزود: با تکمیل ثبت نام، خانواده ها می توانند از 30 خرداد برای معاینه و سنجش فرزندان شان به پایگاههای از پیش تعیین شده و یا مراکز بهداشت حوزه محل سکونت خود مراجعه کنند.

وی افزود: اگر سلامت نوآموزان تأیید شود با دریافت برگه های سلامت می توانند برای ثبت نام به مدارس مراجعه کنند و اگر مشکوک به مشکل یا نارسایی جسمانی باشند به مراکز تخصصی پزشکی و درمانی ارجاع داده می شوند.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان گیلان هم در این نشست گفت:  در پایگاههای سنجش سلامت، دانش آموزان در زمینه های: شنوایی، بینایی، آمادگی تحصیلی و برخی شاخص های بهداشتی مانند: محاسبه قد، وزن و واکسیناسیون دانش آموزان مورد بررسی قرار می گیرد.  مهدی بلوک اصلی افزود: از 27 پایگاه سنجش سلامت در استان ، 24 پایگاه معاینه دانش آموزان بدو ورود شهرهای همجوار را نیز بر عهده دارند.

بیست و پنجمین دوره طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در گیلان با همکاری آموزش و پرورش ، دانشگاه علوم پزشکی ، بهزیستی، استانداری و صدا و سیما اجرا می شود.

در سال تحصیلی گذشته 22 هزار و 387 دانش آموز کلاس اولی و 10 هزار و 832 نوآموز پیش دبستانی در پایگاه سنجش سلامت معاینه شدند.

اولین دوره سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی در سال 73  با گشایش دو پایگاه در رشت آغاز به کار کرد.

به اشتراک بگذارید :