تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ ۰۹:۰۹:۵۷
کد مطلب:  648018
تفاهم نامه مالی بین مدیران مدارس خاص و مدارس و مراکز غیر دولتی و اولیاء دانش آموزان منعقد می گردد 

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان گفت: تفاهم نامه مالی به همراه بسته آموزشی، پرورشی، و فرهنگی بین مدیران مدارس خاص و مدارس و مراکز غیر دولتی و اولیاء دانش آموزان تدوین و منعقد می گردد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان، رضا زینی مقدم در جلسه ستاد ثبت نام آموزش و پرورش استان گفت: در این تفاهمنامه تعهدات اولیا نسبت به مدرسه و تعهدات آموزشی پرورشی فرهنگی اردویی مدرسه نسبت به دانش آموزان در طول سال تحصیلی مشخص می شود.
وی خاطر نشان کرد: در این تفاهمنامه نحوه پرداخت شهریه مصوب مدارس خاص و مدارس و مراکز غیردولتی به اولیا اعلام می‌شود و معین می‌ گردد که در قبال پرداخت شهریه، چه برنامه های علمی آموزشی پرورشی اردویی از سوی مدرسه انجام خواهد گرفت. 
وی در ادامه به موضوع لباس فرم دانش آموزی مدارس اشاره کرد و گفت: با توجه به سیاست های وزارت آموزش و پرورش با رویکرد تحقق سند تحول بنیادین و اجرای طرح‌های تعالی، تدبیر و تفویض اختیار از آنجایی که کانون و مرکز و محور تعلیم و تربیت مدرسه است لذا تصمیم گیری درخصوص تمامی امور مدرسه به مدیران و شورای مدرسه واگذار می‌شود .
زینی وند مقدم افزود: ستاد ثبت نام با ارائه پیشنهادات و ابلاغ شیوه نامه های وزارتی حق انتخاب و تصمیم گیری در خصوص تعیین رنگ و طرح پوشاک مدارس بر اساس الگوی ایرانی اسلامی و لحاظ کردن نظرات کارشناسی و روان شناختی جهت ایجاد نشاط و خلاقیت بیشتر در مدارس را به مدیران و شورای تربیتی مدرسه تفویض کرده و مدیران و شورای مدرسه با خلاقیت و ابتکار و سلیقه خود در چارچوب شیوه نامه های ابلاغی در این خصوص می توانند تصمیم گیری و اقدام نمایند.

به اشتراک بگذارید :