تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ ۰۹:۵۴:۳۸
کد مطلب:  648056
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس در شورای پشتیبانی سواد آموزی خبر داد:
کاهش تعداد بی سوادان 10 تا 49 سال فارس به4 درصد

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: تداوم موفقیت در حوزه سواد آموزی ، همگامی و همراهی همه مسئولین و نهادهای مختلف را می طلبد که حاصل آن می تواند ریشه کنی بی سوادی و رشد و توسعه جامعه می باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عبدالرسول احمدی در شورای پشتیبانی سواد آموزی استان فارس که به ریاست هادی پژوهش ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس تشکیل شد،گفت: اولین و مهمترین شاخصه توسعه در هر جامعه ای، توسعه نیروی انسانی است و برخورداری آنها از حد اقل سواد ی باشد.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به تاکید آموزه های دینی بر امر سواد و کسب علم و دانش ، گفت: خداوند هدف از ارسال پیامبران و انزال کتب آسمانی را تعلیم و تزکیه عنوان نموده است و از بدو انقلاب اسلامی نیز با توجه به اهمیت این موضوع،در راستای بسیج برای سواد آموزی با هدف ریشه کنی بی سوادی ، گام های موثری برداشته شده است.

وی  گفت: با توجه تلاش های انجام شده و همکاری نهاد های مختلف، توفیقات قابل توجهی در زمینه ریشه کنی بی سوادی حاصل شده ،به نحوی که استان فارس در این زمینه توانسته ، از رتبه24 کشوری در سال 92 و جذب 30 درصدی سهمیه  تعیین شده، به رتبه اول کشور  دست یابد ، چنانچه در سال 93 توانسته این سهمیه را به 400 درصد جذب ارتقائ داده و تا کنون نیز این موقعیت را حفظ نماید.

احمدی همچنین با اشاره به فعالیت های مکمل سواد آموزی در راستای تحکیم امر سواد آموزی گفت: در این زمینه نیز  ارتباط خوبی با اولیاء دانش آموزان ، نهادها و ارگان های مختلف برقرار شده که حاصل آن کاهش درصد بی سوادی استان به 4 درصد می باشد.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس افزود : تداوم این موفقیت ها، همگامی و همراهی همه مسئولین و نهادهای مختلف را می طلبد که حاصل آن می تواند ریشه کنی بی سوادی و رشد و توسعه جامعه می باشد.

معاون سواد آموزی فارس نیز با اشاره به شرایط سواد آموزی استان، گفت: در گروه هدف سواد آموزی که شامل افراد بی سواد  10 تا 49 سال می باشد،تنها 4 درصد بی سواد باقی مانده است.

عیسی ملک پور افزود: با توجه به  لزوم مشارکت جمعی و همکاری همه نهادها و دستگاه ها در فعالیت های سواد آموزی ، بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ، شورای پشتیبانی سواد آموزی از سال 1393 در تمام استانهای کشور شکل گرفته که فعالیت آن با  ریاست عالی ترین مقام سیاسی هر استان، شهرستان و منطقه و در راستای ریشه کنی بی سوادی می باشد.

وی گفت:  شورای پشتیبانی اهدفی همچون ،شتاب بخشی به فعالیت های سواد آموزی ، ریشه کنی بی سوادی ،سیاست گذاری برای پشتیبانی دستگاه های اجرایی و سازمان های مردم نهاد از فعالیت های سواد آموزی ، استفاده از توان اجرایی همه نهادها و دستگاه ها استان برای کمک به فعالیت های سواد آموزی ، تمرکز و هدایت تبلیغی و ترویجی و همچنین ارزابی عملکرد دستگاه ها  و افراد عضو شورا می باشد.

معاون سواد آموزی فارس با بیان اینکه" در این جلسات به دنبال شناسایی و حل  مسائل و مشکلات سواد آموزی استان هستیم" افزود: یکی از طرح های مهم در این زمینه ،اجرای طرح شتاب بخشی سواد آموزی از سال 94 می باشد که  اجرایی کردن اهداف این طرح به عنوان چراغ راه حوزه سواد آموزی ضروری است.

به اشتراک بگذارید :