تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۳ ۰۹:۵۶:۳۹
کد مطلب:  648059
سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس خبر داد:
آغاز اجرای وقف مشارکتی قرآن، عترت و نماز در فارس

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: یکی از راه های ماندگاری انسان ، صدقه جاریه است که می توان موجب زنده نگه داشتن یاد و نام افراد گردد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عبدالرسول احمدی در جمع اعضای کمیته وقف مشارکتی قرآن، عترت و نماز دانش آموزان استان فارس ، گفت:کشور ما کشور قرآنی است و برای حاکمیت کامل قرآن باید از ظرفیت ها و سرمایه های مختلف برای تقویت آن تلاش کرد.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس افزود:  شکل گیری شخصیت افراد از همان دوران کودکی و زمانی است که تحت تعلیم و تربیت قرار دارند و اگر بخواهیم کاری اساسی و ماندگار انجام دهیم ،باید به سراغ آموزش و پرورش بیایم.

وی افزود: از مهمترین کار های تربیتی برای کودکان ،اجرای فعالیت های مختلف قرآنی است که آموزش و پرورش بهترین جایگاه برای تقویت این امر با محوریت  اداره کل اوقاف و امور خیریه می باشد .

احمدی از مهمترین نتایج حاکمیت معنویت بر جامعه را کاهش آسیب ها و مفاسد اجتماعی دانست و گفت: وقف به عنوان یک سنت حسنه ای است که از دیر باز در بین مردم ایران و بویژه استان فارس رواج داشته و می تواند در جبران کمبود منابع مالی برای فعالیت های قرآنی دانش آموزان نیز موثر باشد .

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش فارس گفت: یکی از راه های ماندگاری انسان همین صدقه جاریه است که می توان موجب زنده نگه داشتن یاد و نام افراد است ، چنانچه در قرآن نیز از جهاد با مال در کنار جهاد با جان یاد شده است.

وی با اشاره به کمبود اعتبارات آموزش و پرورش طی سال های اخیر ، گفت:بر اساس سند تحول بنیادین ،  فعالیت های حوزه پرورشی همچون فعالیت های قرآنی ،از اصول مهم نظام تعلیم و تربیت است و لازمه توفیق در این مهم، بهره گیری از همه ظرفیت های موجود ، بویژه نهادها و کمک های مردمی و خیرین در اشکال مختلف  همچون ساخت مدرسه و فضاهای آموزشی می باشد.

احمدی گفت: آموزش و پرورش در حوزه پرورشی و فعالیت های قرآن ،  عترت و نماز نیازمند همکاری همه دستگاه های مرتبط در این زمینه می باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس نیز گفت: تاریخچه وقف در استان فارس به بیش از 700 سال قبل باز می گردد و این نشان از سخاوتمندی مردم فارس در زمینه فعالیت های خیر خواهانه می باشد.  

حجت الاسلام سید عباس موسوی با اشاره به تعداد زیاد موقوفات در فارس گفت: یکی از حوزه هایی که در زمینه وقف به آن در استان توجه لازم نشده و نیازمند تبلیغ و ترویج بیشتر می باشد وقف قرآنی است.

وی گفت:یکی از راه های مهم برای جبران کمبود منابع مالی در زمینه فعالیت های قرآنی ، بهره گیری از  وقف مشارکتی در  این زمینه می باشد که نیازمند اطلاع رسانی و تبلیغ در بین مردم می باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی  آموزش و پرورش فارس نیز گفت: وقف مشارکتی قرآن، عترت و نماز،  با هدف استفاده از کمک های مردمی و نهادهای مرتبط ، بویژه دانش آموزان ، فرهنگیان و اولیای دانش آموزان برای گسترش فعالیت های قرآنی می باشد.

محمد نظری افزود: همه فعالیت های این طرح  با همکاری و نظارت اداره کل اوقاف و امور خیریه با آموزش و پرورش انجام خواهد شد.

وی گفت: عمومی کردن و جر یان سازی فعالیت های قرآنی در آموزش و پرورش فارس سابقه قبلی داشته ، چنانچه برگزاری مسابقات قرآن در مناطق و شهرستان های مختلف استان با مشارکت عموم مردم انجام شده است.

معاون پرورشی و فرهنگی  آموزش و پرورش فارس یادآور شد: تبلیغ و ترویج سنت حسنه وقف و ایجاد پشتوانه و منابع مالی پایدار باری توسعه کمی و کیفی فعالیت های قرآن، عترت و نماز دانش آموزان  از اهداف اجرایی این طرح می باشد.

به اشتراک بگذارید :