تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۲۴ ۰۳:۰۸:۵۲
کد مطلب:  648174
مدیر آموزش و پرورش ناحیه هفت مطرح کرد :
کمبود فضای آموزشی،مهم ترین چالش آموزش و پرورش ناحیه هفت مشهد

نشست مشترک شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی و آموزش و پرورش ناحیه7 مشهد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان رضوی محمدرضا کمالی مدیر آموزش و پرورش ناحیه هفت مشهد در نشست مشترک با اعضای شورای معاونین اداره کل عنوان کرد :آموزش و پرورش ناحیه 7 با حدود 80 هزار دانش آموز یکی از ادارات پر جمعیت آموزش و پرورش در سطح شهر مشهد است که سالانه به طور میانگین حدود 4 هزار نفر به این جمعیت افزوده می شود.

وی ادامه داد:وجود پراکندگی فرهنگی و بافت متفاوت اجتماعی در سطح این ناحیه کار آموزش و پرورش را به لحاظ سطح توقعات با دشواری روبرو می سازد.

کمالی کمبود فضاهای آموزشی را مهم ترین چالش این ناحیه دانست و افزود :در سال تحصیلی گذشته قریب به 3هزار و پانصد دانش آموز به جمعیت دانش آموزی ما افزوده شده که حدود 2 هزار نفر از این دانش آموزان در مدارس غیر دولتی مشغول به تحصیل شدند و عدم وجود این مدارس قطعا آموزش و پرورش را با چالش روبرو می ساخت.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 7 مشهد به 17 پروژه آموزشی در دست ساخت در سطح این ناحیه اشاره کرد و گفت :حدود 10 پروژه از این تعداد خیر ساز بوده و تا ابتدای مهر ماه سال جاری 6 پروژه به بهره برداری خواهد رسید.

کمالی همچنین ضمن ارائه گزارشی از توفیقات معلمان و دانش آموزان این ناحیه تصریح کرد :به طور کلی در تمام حوزه ها با رشد چشمگیر مواجه بوده ایم به گونه ای که در حوزه فعالیت های قرآنی به رتبه سوم در سطح استان دست یافتیم و در حوزه کنکور  رشد 75 درصدی داشته ایم.

وی در ادامه افزود :ارتقا سطح تعداد دانش آموزان عضو تشکیلات دانش آموزی از 2 هزار به 5 هزار نفر ،کسب رتبه دوم در حوزه صیانت از حقوق شهروندی در بین ادارات شهرستان مشهد،ارتقا سطح در آمد های اختصاصی ناحیه و امضا تفاهم نامه با تمام مدیران مدارس سطح ناحیه  با توجه به استقرار پایه دوازدهم برای جبران کمبود نیرو انسانی از جمله اقدامات و توفیقات آموزش و پرورش ناحیه 7 مشهد بوده است.

به اشتراک بگذارید :